REKLAMA

Gala konkursu The best of Positive [wideo, zdjęcia]

W kwietniu w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom I edycji Konkursu językowego „The best of Positive”.

REKLAMA

Projekt, którego współtwórcami było Stowarzyszenie Centrum Rozwoju POZYTYWKA oraz Urząd Miasta i Gminy Końskie, skierowany został do placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie.
Inicjatywie przyświecał cel stworzenia i zrealizowania projektu, który będzie wspierał system edukacyjny, który pozwoli na rozwijanie zainteresowań, motywowanie uczniów do nauki oraz poszukiwanie talentów.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych – obejmując następujące etapy edukacyjne : klas I-III, klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjów. Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło w dniu 24 marca 2017 r. aż 280 uczniów. Etap ten obejmował eliminacje szkolne, spośród których wyłonionych zostało 90. finalistów. Następnie odbyły się rozgrywki finałowe. Grupy edukacyjne ze szkół podstawowych spotkały się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Końskich, grupa finalistów gimnazjalnych w I Liceum im. KEN w Końskich. Wyniki zarówno eliminacji, jak i finałów wskazują na wysoki poziom umiejętności językowych młodzieży, a naprawdę duże zainteresowanie wśród uczniów konkursem jest dowodem na potrzebę jego kontynuacji.

REKLAMA

W zorganizowaniu uroczystości uczestniczyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich. Ich postawa, zaangażowanie są przykładem do naśladowania przez młodszych kolegów. Poprzez właśnie takie działania idea wolontariatu nabiera szczególnego POZYTYWNEGO znaczenia. W imieniu organizatorów konkursu galę poprowadzili Ada Sadowska i Łukasz Stępień, a ich koledzy i koleżanki uświetnili wieczór wspaniałą częścią artystyczną. Laureaci i zgromadzeni goście mogli wysłuchać pięknych utworów muzycznych oraz obejrzeć scenki kabaretowe wykonane specjalnie dla nich, specjalnie na tę wyjątkową okazję.

Obecni na uroczystości wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie  Krzysztof Jasiński wraz z Prezes Stowarzyszenia Centrum Rozwoju POZYTYWKA  Izabelą Majer-Wąsik oraz autorką pytań konkursowych Agatą Wolak nauczycielką języka angielskiego i niemieckiego z Zespołu Palcówek Oświatowych w Pomykowie wspólnie gratulowali, wręczyli statuetki oraz pamiątkowe dyplomy  Laureatom. Wśród osób, które otrzymały tego dnia tytuł Laureata I edycji Konkursu „The best of POSITIVE” znaleźli się uczniowie:

1. Kowalska Alicja, Zespół Szkół w Stadnickiej Woli
2. Garlińska Barbara, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Końskich
3. Kos Jakub, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Końskich
4. Kubicki Aleksader, Zespół Szkół w Stadnickiej Woli
5. Błaszczyk Weronika, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Końskich
6. Ksel Bartłomiej, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Końskich
7. Połeć Wiktoria, Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
8. Grzegorczyk Jakub, Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
9. Kukułka Jakub, Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie
10. Brzezińska Patrycja, Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie
11. Pawlik Dawid, Zespół Szkół w Stadnickiej Woli
12. Młodawska Emilia, Gimnazjum Nr 1 w Końskich
13. Antos Karolina, Gimnazjum Nr 1 w Końskich
14. Fatalska Zuzanna, Gimnazjum Nr 1 w Końskich
15. Szczerek Krystian, Gimnazjum Nr 1 w Końskich

Nagrodzone zostały wyjątkowa wiedza uczestników, ale i gotowość do podejmowania wyzwań, odwaga w prezentowaniu swoich umiejętności i konfrontowaniu ich z innymi uczestnikami konkursu. Wszyscy biorący udział w projekcie uczniowie odnieśli ogromny sukces, będący w opinii jego twórców jednym z kroków do doskonalenia siebie i odkrywania nowych talentów.

Okolicznościowymi dyplomami zostali uhonorowani także nauczyciele języka angielskiego Agata Wolak , Magdalena Jagielska,  Alla Poberezhna za współpracę przy tworzeniu i realizacji projektu oraz wolontariusze, których nieoceniona pomoc w przygotowaniach i organizacji konkursu nie może pozostać anonimowa.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *