REKLAMA

Gmina Końskie będzie realizować małe projekty w sołectwach

Zakończyły się przetargi rozpisane przez Urząd Miasta i Gminy Końskie na sześć różnych projektów, które mają ułatwić lub po prostu umilić życie mieszkańcom różnych sołectw. Przyjrzeliśmy się temu co powstanie w najbliższych tygodniach. 

REKLAMA

Nowy plac rekreacyjny na tak zwanym Starym Młynie zostanie ogrodzony.

W tak zwanym Starym Młynie wykonane zostanie ogrodzenie placu rekreacyjnego przy zbiorniku wodnym, który wybudowano dzięki pieniądzom z dwóch poprzednich Budżetów Obywatelskich. To inwestycja, o które zabiegali rodzice dzieci, które korzystają z tego placu. Przypomnijmy też, że już za chwilę w tym miejscu rozpocznie się wielki remont zbiornika wodnego. Budową ogrodzenia zajmie się konecka firma POL-MET, a koszt tej inwestycji to niemal 7 tysięcy złotych.

REKLAMA

W Starym Dziebałtowie powstanie zupełnie nowa altana rekreacyjna, która ma służyć lokalnej społeczności jako miejsce spotkań. Koszt wybudowania takiej altany to ponad 14 tysięcy złotych. Ma mieć ona powierzchnię około 35 metrów kwadratowych. Z kolei w Starym Kazanowie powstanie siłownia zewnętrzna za kwotę niemal 7 tysięcy złotych. Znajdą się na niej takie urządzenia jak surfer, twister, czy wyciąg górny.

Oprócz tego w najbliższych tygodniach doposażone zostaną place zabaw w Nieświniu oraz w Przybyszowach za łączną kwotę prawie 4500 złotych, a także nowe urządzenia fitness zostaną zamontowane na placu w Nowym Kazanowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA