REKLAMA

Gmina pomoże powiatowi, powiat gminie i będą nowe drogi! [wideo]

W poniedziałek odbyła się sesja Rady Miasta w Końskich, a na niej rajcy decydowali o wsparciu finansowym dla powiatu w sprawie budowy dróg. W środę odwrotna sytuacja miała miejsce podczas sesji Rady Powiatu.

REKLAMA

To chyba przykład wzorowej współpracy w działaniu dla mieszkańców. Mówimy to rzadko, ale tym razem władzom obu jednostek należą się pochwały. Chodzi o Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, do którego wnioski do 15 września składać mogą samorządy. Radni miejscy zdecydowali o udzieleniu pomocy powiatowi przy przebudowie należącej do niego ulicy Gimnazjalnej w Końskich na odcinku od ronda, aż do wjazdu na tereny szpitala, a także odcinka od ul. Zielonej w Modliszewicach do Karolinowskiej w Sierosławicach. Kosztorys tej inwestycji wynosi 1 milion 250 tysięcy złotych. Gmina ma w nią włożyć 525 tysięcy złotych, 100 tys zł powiat, a reszta dorzucona będzie z dofinansowania.

Natomiast radni powiatowi zgodzili się na udzielenie pomocy miastu przy remontach ulic: Mechanicznej, Ceramicznej i Odlewniczej, czyli dróg znajdujących się na terenie dawnego ZAMTALU. Według kosztorysu te prace mają kosztować 2 miliony 100 tysięcy złotych – dofinansowanie powinno wynieść 50 %, 10 % wkładu daje powiat, a 40 % gmina Końskie.

REKLAMA
Do remontu jest między innymi ulica Gimnazjalna.

Do remontu jest między innymi ulica Gimnazjalna.

Drugim projektem do którego powiat dorzuci 10 % i który stara się o 50 % dofinansowanie ze Skarbu Państwa jest budowa dokończenia ulicy Hubala. Chodzi o odcinek prowadzący do ogródków działkowych OAZA i jeszcze kawałek za nie. Koszt tej inwestycji to 1 milion 800 tysięcy złotych.

O wspomniane powyżej projekty nie było sporów, bo taka wzajemna pomoc w świetle regulaminów zwiększa szansę na otrzymanie dofinansowania od Państwa. Atmosferę przyjaźni podkreślał nawet opozycyjny, powiatowy radny – Michał Cichocki. –„Postanowiłem, że w tym miejscu podziękuję zarządowi i wszystkim radnym za podjęcie tej inicjatywy i realizację tej interpelacji o które w ciągu roku zabiegamy, czyli ulicę Gimnazjalną i w tym przypadku ulicę Majora Hubala. Serdecznie dziękuję zarządowi za pochylenie się nad tymi uchwałami, o które tutaj razem z radnym Lasotą żeśmy zabiegali.” – dziękował były burmistrz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *