REKLAMA

Gospodarze wygrywają eliminacje do Turnieju Maszyn Wiatrowych [zdjęcia]

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich był gospodarzem eliminacji regionalnych VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Najlepsze w eliminacjach okazały się dwie drużyny z Mechanika.

REKLAMA

ZSP nr 1 dzięki zwycięstwu w ubiegłorocznej edycji turnieju był tegorocznym gospodarzem eliminacji regionalnych. Zawody odbyły się również w czterech innych miastach Polski. W tym roku, w konkurencji szkół ponadgimnazjalnych konkurowało 25 drużyn, a z gimnazjów i szkół podstawowych 4.

REKLAMA

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dwa pierwsze miejsca zdobyły drużyny z Mechanika. Drużyna TM3: Norbert Garbacz i Ernest Młodawski – pierwsze miejsce, TM2: Kacper Łyczek i Michał Piłat – miejsce drugie. Opiekunem obu drużyn jest Sławomir Kołodziejczyk. Zwycięskie konstrukcje to maszyny dyfuzorowe, charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami w zakresie prędkości obrotowej i mocy.

Turniej Maszyn Wiatrowych jest adresowany do młodych konstruktorów mających za zadanie zbudować silnik wiatrowy o założonych wymiarach i jak najwyższych parametrach. Maszyny testowane są w trzech konkurencjach: najwyższa moc, najwyższa prędkość obrotowa i najwyższy moment. Wszystkie one składają się na wynik w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy będą walczyć w finale ogólnokrajowym, który odbędzie się 9 grudnia w Piasecznie.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *