REKLAMA

Gotowali i śpiewali na ludowo. Niezwykły wieczór w koneckim Domu Kultury [zdjęcia, wideo]

Pomysłodawcą „Uczty z Folklorem” był dyrektor Domu Kultury w Końskich Piotr Salata. Pomysł w życie wcieliły jednak kierowniczki wiejskich oddziałów: Urszula Nowicka oraz Małgorzata Pasek. W piątkowy wieczór w DK-u było bardzo smacznie i tanecznie!

REKLAMA

Uczta z folklorem połączyła w sobie trzy walory. Po pierwsze podczas niej przyrządzano, a następnie częstowano przepysznym jadłem. Po drugie nauczano i pokazywano jak takie znakomite, swojskie jedzenie przygotować i w końcu było też bardzo artystycznie – na scenie prezentowały się ludowe grupy: Rogowianka, Korniczanka i Mała Korniczanka.

Nic więc dziwnego, że na widowni wszyscy mieli znakomite nastroje! Kiedy ze sceny płynęły nuty takich melodii jak choćby „Czerwone Jabłuszka” tuż obok niej powstawały nasze lokalne, przepyszne potrawy. –„Co serwujemy? Będzie zalewajka, na oczach wszystkich gości będziemy robić chleb. Już zrobiony jest smalec, a więc poczęstujemy wszystkich chlebkiem ze smalcem. Oczywiście mamy też na deser… grzańca. Po malutkim kieliszeczku nim poczęstujemy. Ula upiekła chleb, Gosia zrobiła smalec, a wszystkie wspólnie robimy teraz zalewajkę” – opowiedziały nam Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek, organizatorki wydarzenia.

REKLAMA

A wszystko to było naprawdę znakomite. Już teraz mamy nadzieję, że tak smacznych imprez w Domu Kultury w Końskich będzie coraz więcej!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA