Grały Koneckie Ligi: Futbolu i Siatkówki [zdjęcia]

W weekend odbyły się kolejne rozgrywki organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe Fair Play. Rozegrano 5. kolejkę Koneckiej Ligi Siatkówki i zainaugurowano Konecką Ligę Futbolu.

KLF 1

Do meczu na szczycie doszło w piątej kolejce Koneckiej Ligi Siatkówki, spotkanie to zadecydowało o mistrzowskim tytule. Naprzeciw siebie stanęły drużyny: Jarecki Team i Fair Play i stworzyły kapitalny spektakl! Pierwszy set wyrównany, ale w końcówce lepsi byli siatkarze Jareckiego (dobra gra Dawida Ścisłowicza). Drugi set to prawdziwy dreszczowiec. Zawodnicy Fair Play prowadzili już 23 – 19, ale zmarnowali przewagę. Ostatecznie jednak wygrali 29 – 27. Nerwowo było też w trzecim secie. Fair Play od początku prowadziło (nawet pięcioma bramkami), ale w końcówce przeciwnik „wyciągnął” wynik na 21- 22. Znów jednak lepsi w decydujących akcjach byli gospodarze. Nadzieję na zwycięstwo Jarecki odzyskał w czwartym secie, w którym długo prowadził (22- 20). W najważniejszych momentach zabrakło jednak zimnej krwi, a i zmęczenie dało znać o sobie. Mimo porażki zawodnicy Jareckiego byli zadowoleni. Zagrali świetne zawody, ale po prostu, tego dnia przeciwnik był ciut lepszy.

Przed tym szlagierem siatkarze Fair Play nadspodziewanie łatwo pokonali Kansas Kazanów. Największy wkład w zwycięstwo miał Karol Duda. Wśród pokonanych, którzy tylko w trzecim secie dotrzymywali rywalowi pola, wyróżnił się Kamil Świercz.

Aktualna tabela KLS.

Wznowiła rozgrywki Konecka Liga Futbolu. Pierwsza kolejka obfitowała w piękne akcje i gole, ale zapamiętana zostanie głównie z pięknego gestu drużyny Auto Komis Daniel Zych, która w meczu z osłabionym Klubem 16 zdecydowała się grać okrojonym składem, by siły na boisku były wyrównane.

Cieszy, że nazwa organizatora rozgrywek – Stowarzyszenia Sportowego FAIR PLAY – zobowiązuje. Przechodząc ad rem. W Młodej Ekstraklasie pierwsza kolejka przyniosła jednostronne pojedynki. UKS Końskie rozbił Green Warriors, Oldboysi udzielili surowej lekcji futbolu New Team, Deportivo la Costa Rica bez większych problemów poradziło sobie z Alternativ, a KKS Elektroda, nadspodziewanie łatwo i wysoko pokonała Thrash Attack.

Bardziej wyrównane mecze rozegrane zostały w Ekstraklasie. Dachy Fornalczyk po ciężkiej walce pokonały Rondo; Kansas, mimo prowadzenia 3 : 0 do przerwy, tylko zremisowało z Czarodziejami; ForBuild pewnie, acz, bynajmniej, nie bez problemów zwyciężyło wracające do Ekstraklasy ÓŻO Wincentów, a wspomniany Auto Komis przegrał z Klubem 16. Mimo porażki to ten klub został największym wygranym pierwszej kolejki.