REKLAMA

Grzegorz Pakuła został wicewójtem Radoszyc!

Od 1 grudnia gmina Radoszyce ma zastępcę wójta! Na pół etatu na tym stanowisku zatrudniony został Grzegorz Pakuła – z wykształcenia politolog, a z zamiłowania działacz społeczny i … mechanik samochodowy. 

REKLAMA

Grzegorz Pakuła od 1 grudnia jest na pół etatu wicewójtem Radoszyc.

„Zaproponowałem to stanowisko Grzegorzowi już jakiś czas temu. To jest młody, bardzo dynamicznie działający i dobrze wykształcony mężczyzna. Dotychczas zdobywał doświadczenie pracując wolontariacko, społecznie jako prezes Spółdzielni Socjalnej. Teraz mam nadzieję, że wspomoże mnie w funkcjonowaniu gminy Radoszyce.” – mówi nam wójt Michał Pękala i dodaje –„Od początku kadencji jestem sam. Wspomaga mnie tylko nasz znakomity sekretarz Leopold Garbacz, podczas gdy w innych gminach podobnej wielkości jest przynajmniej jeden zastępca wójta. U nas przynajmniej póki co na pół etatu część moich obowiązków przejmie Grzegorz Pakuła. W mojej ocenie by gmina dalej mogła się dynamicznie rozwijać zastępca jest mi niezbędny. Nie może być tak, że wójt angażując się w jedną dziedzinę życia gminy nieco zaniedbuje inną. Jedna osoba na dłuższą metę nie da rady wszystkiego ogarnąć, a we dwoje będzie nam już łatwiej.” – tłumaczy nam wójt Radoszyc.

REKLAMA

A jak swoją nominację komentuje sam wicewójt? –„Propozycja padła ze strony p. wójta, postanowiłem podjąć wyzwanie. Faktycznie nie była to decyzja łatwa, bo przecież wspólnie z bratem prowadzimy własny biznes, warsztat Pacar Servis. Natomiast biorąc pod uwagę, że w Urzędzie będzie to pół etatu to nie zamierzam rezygnować z pracy w Pacarze, dalej też będę zajmował się społecznie Spółdzielnią Socjalną na terenie gminy. Obowiązki jakie przejmuje w gminie to wszystkie działania związane z Referatem Budownictwa i Ochrony Środowiska, Referatem Promocji, Zakładem Komunalnym. Aktywnie będę też uczestniczył przy wszystkich sprawach związanych z inwestycjami” – mówi nam nowy wicewójt Radoszyc Grzegorz Pakuła.

Grzegorz Pakuła ma 37 lat, posiada wyższe wykształcenie. Mieszka w Szóstakach, w gminie Radoszyce.

REKLAMA