REKLAMA

Happening ze Smokiem w walce o czyste powietrze [wideo, zdjęcia]

Strajk pod urzędem i wręczenie Smoka władzom miasta. To nie działania bojówki ekologicznej, a uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Chodziło o zwrócenie uwagi na czystość powietrza.

REKLAMA

Dzień Czystego Powietrza na całym świecie obchodzony jest 14 listopada. Od kilku lat z tej okazji dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz ze swoimi opiekunami urządzają happening. Ich barwny, protestacyjny przemarsz ulicami Końskich stał się już tradycją. – „U nas odbywa się to cyklicznie od kilku ładnych lat. Tradycyjnie około 14 listopada prowadzimy takie działania. Jest to uwieńczenie pracy w ubiegłym roku, ale i postawienie sobie nowych warunków, nowych zasad, które będą funkcjonowały u nas w roku następnym. Działania jak mówiłem za sprawą p. Jakubowskiej i p. Tkaczyk prowadzimy od lat kilku.Czy skutecznie? To zobaczymy, ale na pewno jesteśmy widoczni i słyszalni w środowisku.” –  powiedział nam Jacek Szmit, dyrektor SP nr 2 w Końskich.

Tym razem w pochodzie uczestniczyły niemal wszystkie oddziały szkoły, która znajduje się przy ulicy Polnej. Na czele korowodu, którego celem był Urząd Miasta i Gminy szły inicjatorki wydarzenia – wspomniane nauczycielki: Elżbieta Jakubowska i Maria Tkaczyk.

REKLAMA

Pod urzędem dzieci spotkały się z wiceburmistrzem Końskich Krzysztofem Jasińskim. Ten zaś podziękował im za proekologiczną postawę. W zamian społeczność szkolna podarowała włodarzowi smoka, który w tym roku był głównym bohaterem akcji oraz jej hasła „Smok na smog”.  – „Jest to jakiś symbol. On łącznie z hasłem mam nadzieję zwróci szerszą uwagę na znaczący problem.” – tłumaczy dyrektor Szmit.

W ramach Dnia Czystego Powietrza odbył się nie tylko pochód. W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 wcześniej miał miejsce między innymi konkurs plastyczny.

Zdjęcia:

Dzień Czystego Powietrza 06

REKLAMA
REKLAMA