REKLAMA

II Maraton Pływacki w Końskich zakończył się rekordem! [wideo, zdjęcia]

W sobotę tuż po godzinie 12.00 czterdziestu pięciu śmiałków wystartowało w II Koneckim Maratonie Pływackim. Zakończył się on pełnym sukcesem!

REKLAMA

Do pobicia był wynik z zeszłego roku. Wtedy w trakcie godziny ciągłego pływania na sześciu torach konecczanie pokonali dystans 23 kilometrów i 100 metrów. Pobić rekord zechciało czterdzieści pięć osób, które stworzyły sześć drużyn. Każda z nich pływała na własnym torze. Wśród sportowców byli i mali i duzi, dziewczęta, chłopcy oraz dorośli. Osoby lepiej, ale i słabiej umiejące pływać. Po sześćdziesięciu minutach wszystko było jasne – tym razem konecczanie przepłynęli dokładnie 23 kilometry i 625 metrów. Taki jest też nowy konecki rekord, który będzie do pobicia już w III Koneckim Maratonie Pływania w przyszłym roku.

Drużyny, które rywalizowały z dystansem, ale i między sobą w sobotę to: I Liceum Ogólnokształcące, UKS Wodnik, II Liceum Ogólnokształcące, ekipa pracowników Pływalni Miejskiej w Końskich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich. Po przeliczeniu pokonanej odległości, czasu i liczby zawodników okazało się, że średnio każde 50 metrów w sobotę było pokonywane w 45 sekund. Najlepszą drużyną został Wodnik – zawodnicy z klubu przepłynęli 4900 metrów; drugie miejsce przypadło Staremu Ogólniakowi – 4375 metrów, trzecie ex aequo – Nowego Ogólniakowi i pracownikom Pływalni Miejskiej – 3925 m, czwarte zajął Ekonomik z wynikiem 3400 m, a uczniowie Mechanika przepłynęli 3100 metrów.

REKLAMA

Każdy z uczestników imprezy otrzymał od Pływalni Miejskiej pamiątkowe gadżety, a wszyscy zawodnicy i opiekunowie jako prezent niespodziankę dostali jednorazowy, nieograniczony czasowo bezpłatny wstęp na basen do wykorzystania do 31 maja.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *