REKLAMA

Przedszkole nr 3 – Informator Przedszkolaka [wideo, zdjęcia]

Przedszkole nr 3 na tle pozostałych tego typu placówek wyróżnia się dużą przestrzenią. Sale zajęć są bardzo duże, a każda z nich posiada piękną, wyremontowaną łazienkę. W naszym informatorze tym razem prezentujemy placówkę, która znajduje się przy ulicy Partyzantów 2. 

REKLAMA

Wielkim atutem jednostki jest doświadczona i wykwalifikowana kadra. –„To kadra z pasją i kadra, której się chce. Jest wysoko wykwalifikowana, mająca oprócz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej wiele innych specjalności: gimnastykę korekcyjną, terapię, socjoterapię, rewalidację, resocjalizację, logopedię. To są ludzie, na których można polegać i dla których dziecko jest najważniejsze.” – tłumaczy Barbara Gawrońska, dyrektor Przedszkola nr 3.

Budynek położony jest w pięknym miejscu, tuż obok koneckiego Parku Miejskiego i naszych zabytków – między innymi Pałacu Tarnowskich. Przedszkole dysponuje ogromnym, certyfikowanym i bogato wyposażonym placem zabaw. Przedszkole posiada własną kuchnię opalaną drewnem. Potrawy powstają w niej od podstaw. –„Mamy w swoim jadłospisie cztery posiłki: śniadanie, drugie śniadanie, obiad dwudaniowy, czyli zupa i drugie danie oraz podwieczorek. Wszystkie alergeny są wypisane na jadłospisie tak by rodzice mogli sobie zobaczyć. Tutaj ważna jest współpraca: jeżeli chodzi o kuchnię i intendenta to nie jest tak, że intendent sam układa, a ktoś musi się dostosować. My współpracujemy i też bardzo chętnie też jeżeli rodzice do nas przychodzą i mają jakieś nowe pomysły to bardzo chętnie z nich korzystamy i zapraszamy do tego by oni mogli nam pomóc.” – opowiada nam Sylwia Grzegorczyk, intendent w Przedszkolu nr 3 w Końskich.

REKLAMA

Na przykład na obiad podczas dnia nagraniowego dzieci dostały zupę kalafiorową oraz schab w sosie chrzanowym z kaszą pęczak i sałatą z pomidorami, papryką, ogórkiem, ziołami i szczypiorkiem. O jakość i smak dań w tym przedszkolu dba się wyjątkowo. –„Jedzonko jest przygotowywane naturalnie, nie używamy żadnej chemii, są np. zioła i wszystko co zielone. Staramy się bilansować i np. skoro nie możemy używać soli to musimy dać coś innego, jakieś dosalające przyprawy. Jeżeli już używamy soli to wyłącznie himalajskiej lub morskiej o obniżonej zawartości potasu i sodu. Dajemy dzieciaczkom różne koktajle: owocowe, owocowo-warzywne, warzywne tak jak dziś będziemy mieli koktajkl Shreka, czyli z bananów i szpinaku. Mamy w kuchni pieczywa ciemne, makarony ciemne, kasze ciemne. Ziemniaków od czasu do czasu używamy, ale staramy się je eliminować. Dosładzamy jedynie miodem.” – opowiada intendentka Przedszkola nr 3.

Przedszkole pracuje w godzinach 6:30 – 16;30. Uczęszcza do niego 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a chodzą one do pięciu grup: 3-latków, 4-latków, 5-latków oraz dwóch zerówkowych złożonych z 5-cio i 6-cio latków. W kolejnym roku szkolnym oddziałów ma być tyle samo. Przypominamy, że rekrutacja trwa do 17 marca. Każda ze wspomnianych grup ma swoją nazwę. Zatem w „trójce” odnajdziemy muchomorki, malinki, jagódki, krasnoludki i smerfy. Każda z grup ma też swoją świetnie wyposażoną, przestronną salę i własną łazienkę. –„Mamy wiele ofert edukacyjnych: nauczyciele prowadzą zajęcia dodatkowej z edukacji plastycznej, muzycznej, rytmicznej, teatralnej, z gimnastyki. Rozwijamy zdrowy, sprawny tryb życia naszych przedszkolaków. Bardzo kładziemy nacisk na pobyt na świeżym powietrzu, na wycieczki, bardzo ciekawe miejsca w naszym mieście, ale i bardzo dużo jeździmy. Zwiedzamy Ziemię Świętokrzyską, zwiedzamy muzea, parki, jesteśmy w miejscach, które są takimi symbolami Ziemi Świętokrzyskiej.” – opowiada dyrektor Gawrońska.

Placówka dysponuje drewnianym, nowym sprzętem sportowym, zajęcia ruchowe odbywają się codziennie lub prawie codziennie. Nauczyciele oprócz nauki organizują dzieciom też inne zajęcia: między innymi kulinarne, czy taneczne. W tym przedszkolu dużo się czyta. Między innymi przy sztucznym, pięknym kominku, który ustawiony jest na piętrze. –„Słowo jest bardzo ważne. Dziecko słowo rozwija, stara się rozumieć świat, przyswaja sobie elementy baśni, zasady postępowania, formy, normy, które są bardzo cenne.” – mówi dyrektor Gawrońska.

Przedszkole prowadzi zajęcia z języka angielskiego w zwiększonej liczbie godzin. Maluszki uczą się tego języka dwa razy w tygodniu po pół godziny, a starsze dzieci cztery raz w tygodniu. Jak mówiły nam nauczycielki z „trójki” siłą tej placówki jest współpraca wielu środowisk i wielu pokoleń. W Przedszkolu nr 3 organizuje się między innymi wyjazdy z babciami i dziadkami do teatrów, czy przedstawienia, w których występują rodzice. Bardzo często dzieci odwiedzane są przez przedstawicieli różnych zawodów – na przykład przez policjantów, którzy opowiadają im o bezpieczeństwie.

Adres strony internetowej „Trójki” to  www.ps3konskie.szkolnastrona.pl. Z placówką można skontaktować się telefonicznie: 41 372 27 58  lub mailowo: [email protected]. Zapraszamy!

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA