REKLAMA

Integracyjny piknik dla zdrowych i chorych dzieciaków ze Stąporkowa [wideo, zdjęcia]

Mnóstwo nagród w konkursach, wóz strażacki i dalsze wspieranie akcji charytatywnych – tak pokrótce wyglądał I Piknik Integracyjny w Stąporkowie. 

REKLAMA

Piknik wraz ze swoimi współpracownikami i wolontariuszami zorganizowała burmistrz gminy Stąporków Dorota Łukomska. Odbył się on na placu zabaw dostosowanym do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Obiekt ten został oddany kilka tygodni temu, a wybudowano go dzięki wsparciu Fundacji PZU. „Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy mają dobre serca i wspomagają wszystkie nasze akcje charytatywne. Dzięki fundacji PZU i Uniwersytetowi Trzeciego Wieku z  prezes Halinką Cecką na czele, 20 osób niepełnosprawnych spędziło weekend w Zakopanem i 10 dni nad morzem.” – dziękowała Burmistrz Łukomska.

Wydarzenie rozpoczęło się w poniedziałek o godzinie 14.00. Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji: był wóz strażacki, dzieci mogły pomalować sobie buźki, a wolontariusze organizowali najróżniejsze gry i zabawy z nagrodami.

REKLAMA

W centralnej części placu przyszykowanego pod piknik znajdował się grill, a z tego co na nim się przyrządzało mógł skorzystać każdy. Podczas zabawy nie zapomniano o pomaganiu. Potrzebujący mogli skorzystać z różnych konsultacji – od psychologicznych, aż po dotyczące dogoterapii. Zbierano także nakrętki dla chorej Oliwki ze Stąporkowa.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA