REKLAMA

Interaktywne lekcje w Pomykowie [zdjęcia]

W Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie od listopada uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z trzech tablic interaktywnych, które znajdują się w pracowniach gdzie prowadzone są zajęcia z zakresu: matematyki, języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, fizyki i chemii. Dzięki staraniom dyrekcji placówki nauczyciele mają możliwość wykorzystywania na lekcjach oprócz tablic interaktywnych także tablety.

REKLAMA

„Dzięki takim działaniom zajęcia dla naszych uczniów stają się ciekawe, a osiąganie celów edukacyjnych łatwiejsze. Realizacja Projektu „Wielka Technologia Informacyjno Komunikacyjna w Małej Szkole” zapewnia uczniom klas IV-VIII dostęp do najnowszej technologii informacyjno – komunikacyjnej. W naszej placówce uczy się 85 uczniów, średnio w klasach mamy 12-16 uczniów. Proces edukacyjny w takich klasach przebiega bardzo sprawnie, nauczyciel ma możliwość pomocy uczniowi , ale też ma możliwość rozwinąć talent ucznia zdolnego.” – opowiada nam Ewa Szczepanik, dyrektor placówki.

REKLAMA

Ponadto rodzice i uczniowie już po feriach będą mogli monitorować postępy swoich pociech korzystając z dostępu do elektronicznego dziennika. –„Mamy nadzieję, że wprowadzenie tego rozwiązania usprawni komunikację pomiędzy rodzicami, a nauczycielami i tym samym spełnimy oczekiwania rodziców.” – mówi dyrektor Szczepanik.

Na zdjęcia możecie zobaczyć Państwo interaktywną lekcję, na której klasa piąta omawiała lekturę „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Nie była ona wcale nudna, wręcz przeciwnie uczniowie byli zawiedzeni, że tak szybko usłyszeli dzwonek kończący zajęcia.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *