REKLAMA

Internetowy sondaż wyborczy. Na kogo zagłosujesz 16 czerwca?

Zachęcamy Państwa do zagłosowania w internetowej sondzie dotyczącej ponownych wyborów do Rady Powiatu Koneckiego, które zaplanowano na 16 czerwca. Przypominamy, że głosujemy na 1 z 7 komitetów.  Głosowanie znajdziecie poniżej. Koniec głosowania w czwartek. 

REKLAMA


Na kogo Pan/Pani zagłosuje w ponownych wyborach do Rady Powiatu Koneckiego 16 czerwca 2019?

REKLAMA
REKLAMA

5 thoughts on “Internetowy sondaż wyborczy. Na kogo zagłosujesz 16 czerwca?

  • Arek Góral 10 czerwca 2019 at 15:07 - Reply Author

   Sonda daje możliwość oddania jednego głosu. Na każdym sprawdzanym przez nas urządzeniu działa prawidłowo.

 1. Człowieczek jakiś... 10 czerwca 2019 at 15:02 - Reply

  Jeżeli ktoś ma wątpliwości, czy sprawa o rozwiązanie rady powiatu była wyłącznie akcją polityczną opozycji, to powinien zdawać sobie sprawę, że organy administracji publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Jeżeli jest w przepisach określone, że zarząd powiatu liczy 4 osoby, to nie może liczyć ani więcej ani mniej, w przeciwnym wypadku nie staje się częścią systemu administracyjnego państwa. To tak, jak samochód mający tylko 3 koła jest samochodem, ale nie może jeździć. Jest to widoczne, bo jest to zrozumiała dla każdego kwestia mechaniki. Kierowca chcąc prowadzić samochód jest ograniczony jego mechanicznymi właściwościami. I tak samo jest z wykonywaniem funkcji publicznej – tego prawa nie widać, tak jak widać samochód, ale ono tak samo ogranicza osoby wykonujące funkcje publiczne. Jeżeli zatem nie został spełniony ustawowy warunek ( bo ustawa odsyła do statutu jeżeli chodzi o konkretną liczbę członków zarządu ) powołania zarządu, to nie stał się on częścią administracji publicznej.
  Jednakże, w takiej postaci funkcjonował, a organ nadzorczy – wojewoda – dawał na to zielone światło. Dopiero kiedy sprawa nabrała publicznego rozgłosu, A. Wojtyszek zmieniła zdanie i zastosowała się do tego, co jej nakazywało prawo – ogłaszając rozwiązanie rady powiatu, jednak nie niezwłocznie jak ono stanowi, ale po kilku tygodniach i w reakcji na pismo radnych.
  Pełniący obowiązki rady powiatu G. Piec cofnął skargę do WSA złożoną przez pełnomocnika rady powiatu, twierdząc, że osoby, które dały to pełnomocnictwo nie mogły reprezentować rady powiatu. Natomiast zdaniem WSA – mogły tak samo jak i on. Cofnąć skargę może wyłącznie strona, która ją złożyła. Skoro WSA umorzył postępowanie w związku z cofnięciem skargi przez osobę pełniąca zastępczo obowiązki rady powiatu, to znaczy, że skargę złożyła rada powiatu. I należność dla pełnomocnika powinna być zapłacona, no chyba, że NSA orzeknie inaczej.
  Natomiast szansa na uwzględnienie skargi była wątpliwa, biorąc pod uwagę, że WSA rozpatruje sprawy po wyczerpaniu drogi administracyjnej, a organem nadrzędnym w stosunku do wojewody jest prezes rady ministrów.

 2. Dziękuję Panie Arkadiuszu za wyjaśnienie. Bo po oddaniu głosu myślałem że coś nie zadziałało. Pozdrawiam.

 3. Art 27 mówi wyraźnie że radnych powinno być od trzech do pięciu. A dopiero nowo wybrana rada ustala sobie ilu dokładnie ma być członków. Jak mówi art 29 który jest art podrzędnym w stosunku do art 27. Rozwiązanie rady z tak blachego powodu jest niczym innym jak lekcewazeniem wyborców i darmowe wydawanie publicznych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *