IV Liga: Partyzant przegrał. Neptun bez awansu!

Warunkiem do tego by Neptun Końskie awansował do III Ligi było zgubienie punktów przez Czarnych Połaniec. Pomóc mógł Partyzant Radoszyce, który w niedzielę grał z Czarnymi, ale nie pomógł i przegrał u siebie 1:3. Jak się później okazało nawet wygrana radoszyczan nic by tutaj nie dała. Neptun także przegrał w przedostatniej kolejce.

Zdjęcie z meczu Neptun Końskie – ŁKS Georyt Łagów.

Starcie Partyzant Radoszyce – Czarni Połaniec rozpoczęło się bardzo pozytywnie dla obu drużyn z powiatu koneckiego. Już w 13 minucie podopiecznych Jarosława Komisarskiego na prowadzenie wyprowadził Paweł Markowicz, a cała pierwsza odsłona w wykonaniu radoszyczan wyglądała naprawdę dobrze. Niestety drugie 45 minut należało do Czarnych, którzy zdobyli trzy gole i ostatecznie zwyciężyli 3:1.

Taki rezultat nie przekreślał jeszcze szans na awans Neptuna Końskie. Konecczanie wygrywając z ŁKS-em Georytem Łagów ciągle traciliby do ekipy z Połańca tylko jeden punkt, a do rozegrania pozostałaby jedna kolejka. Niestety mimo walki ekipa trenera Waldemara Szpiegi przegrała w Łagowie 2:1. Tym samym marzenia o III Lidze w Końskich trzeba przesunąć na kolejny sezon. Cieszą się za to w Połańcu. Tamtejsi Czarni na kolejkę przed końcem zapewnili sobie grę w wyższej klasie rozgrywkowej.

Po 33 kolejkach IV Ligi Neptun jest na drugim miejscu, a Partyzant zajmuje szóstą lokatę. Za tydzień w ostatniej serii gier konecczanie podejmą u siebie Lubrzankę Kajetanów (Niedziela, godz. 17.00). Radoszyczanie na wyjeździe powalczą z Łysicą Bodzentyn.

ŁKS Łagów – Neptun Końskie 2:1

Partyzant Radoszyce – Czarni Połaniec 1:3
Gol dla Partyzanta: Paweł Markowicz.