IV Liga: Pewna wygrana Neptuna i remis Partyzanta [zdjęcia]

W piątej kolejce piłkarskiej IV Ligi z dobrej strony zaprezentowały się oba zespoły z powiatu koneckiego. W niedzielnych meczach Neptun pewnie zwyciężył, a Partyzant zremisował z trudnym rywalem.

Konecczanie na stadionie przy ulicy Sportowej podejmowali Hetmana Włoszczowa. Piłkarze Waldemara Szpiegi kontrolowali starcie z ekipą z Włoszczowy od początku do końca, choć tak naprawdę zakończyli to starcie w pierwszej połowie. Już w 7. minucie do siatki rywali trafił Dominik Szymkiewicz, wynik z rzutu karnego podwyższył Łukasz Jamróz, a ustalił jubilat: Karol Armata dla którego był to setny mecz w barwach Neptuna. Ostatecznie Neptun pokonał Hetmana 3:0. Już w najbliższą środę ekipa z Końskich na wyjeździe zmierzy się z Lubrzanką Kajetanów, w przyszłą niedzielę o 16:00 podejmie u siebie GKS Nowiny. Neptun jest liderem IV Ligi.

Neptun Końskie – Hetman Włoszczowa 3:0
Gole: Szymkiewicz, Jamróz, Armata
Neptun: Herda, Piwowar (88 Płyta), Szymoniak,  Maciejewski,  Skalski, Gardynik (Dutkiewicz), Kwiecień,  Szymkiewicz, Armata, Kotarzewski (Sroka), Jamróz (Pach).

Mnóstwo emocji doświadczyli kibice, którzy przyszli na stadion przy ulicy Krakowskiej w Radoszycach. Partyzant prowadził już 2:0 z ŁKS-em Łagów po golach Mateusza Śliwki i Macieja Dymka by ostatecznie zremisować 2:2. W środę o 17:00 radoszyczanie u siebie zagrają z Unią Sędziszów, a w niedzielę w Jędrzejowie zmierzą się z Naprzodem. Partyzant zajmuje dwunaste miejsce w tabeli IV Ligi.

Partyzant Radoszyce – ŁKS Łagów 2:2
Gole dla Partyzanta: Dymek, Śliwka
Partyzant: Motyczyński,Pańczyk, Miśtal, Papros, Majewski (M. Mazur), Dymek (Szustak), Morgaś, Opara, Samburski (Kos), Paweł Markowicz (Nieszporek), Śliwka.