REKLAMA

Jak znaleźć księgowego godnego zaufania?

Wraz ze skalą działalności rosną wyzwania towarzyszące prowadzeniu księgowości. W pewnym momencie ilość poświęcanego na to czasu może powodować kłopoty ze sprostaniem zadaniom związanym z własną dziedziną. Zawiłość przepisów rodzi w dodatku wiele wątpliwości i obaw. Nie chcemy przecież stać się obiektem szczególnego zainteresowanie ze strony urzędu skarbowego. To rodzi konieczność znalezienia odpowiedniego fachowca. Oferta na rynku nie jest jednak mała.

REKLAMA

Specjalizacja sposobem na najwyższą jakość usług

REKLAMA

Rozszerza się zakres zadań niezbędnych dla funkcjonowania firm i innych podmiotów, zlecanych rożnego typu zewnętrznym specjalistom. Prowadzenie rachunkowości należy jednak do nich od dawna. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dlatego, że wielu małych przedsiębiorców po prostu nie stać na dodatkowy etat dla własnego księgowego. To jedno ze szczególnych zadań, które wymaga stałego podnoszenia swoich kwalifikacji, choćby w związku ze zmieniającymi się przepisami. Takiemu specjaliście należy więc zapewniać możliwość doszkalania się, a także zadbać o oprogramowanie usprawniające jego pracę. Jednak nawet wówczas, gdy nie będzie z tym żadnych kłopotów, pracownicy zewnętrznego biura nadal będą mieli nad nim istotne przewagi, choćby w postaci dużo szerszego, zdobywanego podczas obsługi najróżniejszych klientów doświadczenia. Dla ogromnej ilości firm z wielu branż będzie to więc rozwiązanie optymalne.

Mimo wszystko jednak, wybór dobrego biura księgowego nie zawsze jest łatwy. Musi to być w końcu podmiot godny pełnego zaufania, któremu bez obaw będziemy powierzali wrażliwe przecież dane i nie martwili się o ewentualne błędy.

Uważnie przyjrzyj się każdemu biuru

Do najbardziej oczywistych kwestii należą kwalifikacje, jakimi będzie mogła pochwalić się konkretna księgowa czy biuro. Ukończone studia z rachunkowości to nie wszystko – wszelkiego rodzaju dodatkowe kursy czy inne formy nauki, a także potwierdzające zdobyte kwalifikacje doświadczenie zawodowe dobrze świadczą o danym specjaliście.

Odrębną kwestią jest zakres możliwych do wykonania zadań. Wiele podmiotów, jak np. MoJe Biuro Rachunkowe, świadczy szereg dodatkowych usług w zakresie np. doradztwa i innej pomocy. Jeśli naszą działalność prowadzimy już dłuższy czas, będzie nam łatwiej określić swoje potrzeby i pod tym kątem przeanalizować konkretne propozycje. Gdy jednak dopiero stawiamy pierwsze kroki i trudno nam je do końca przewidzieć, wskazana jest jak najszersza oferta.

Ze względu na ilość istotnych informacji, jakimi będzie dysponował współpracujący z nami księgowy, niezwykle istotne jest zagadnienie bezpieczeństwa. Niezawodne rozwiązania w zakresie ochrony danych, czy to na wypadek awarii sprzętu komputerowego, czy prób ich pozyskania przez osoby nieuprawnione, to konieczność. Sformułowane w konkretny sposób zasady świadczą o tym, że jest to traktowane poważnie. Warto też zweryfikować kwestię posiadania ubezpieczenia OC. Dobrze jest także, jak w każdym innym wypadku, spróbować dowiedzieć się co o współpracy z daną firmą mają do powiedzenia jej dotychczasowi klienci.

Materiał partnera

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *