REKLAMA

Jasełka w koneckich szkołach [wideo, zdjęcia]

Piszemy jeszcze o jasełkach w koneckich szkołach i przedszkolach. Piękne przedstawienia przygotowały Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina”, Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie. 

REKLAMA

Powyżej materiał z Jasełek w ZPO w Rogowie.

Tegoroczne jasełka w Niepublicznym Przedszkolu „Bajkowa Kraina” odbyły się w niezwykłym świątecznym klimacie. W pierwszej części przedstawienia wszyscy przenieśli się do biblijnego raju Adama i Ewy. W tę niezwykłą podróż, zabrały widzów 6-letnie dzieci z grupy „Pszczółki” pod opieką Małgorzaty Borkowskiej i Renaty Ciszek. Następnie najmłodsza grupa dzieci 2,5 i 3-letnich pod opieką Moniki Świercz i Eweliny Kulety wykonały przepiękny taniec Śnieżynek. Kolejnym radosnym akcentem przedstawienia był występ grupy dzieci 5-letnich „Biedronek” pod opieką Eweliny Kowalewskiej i Marii Cupiał. Pięknym zwieńczeniem całej historii bożonarodzeniowej był występ 4-letnich przedszkolaków z grupy „Żabki” pod opieką Justyny Wydry i Justyny Jarząbek. Na przedstawienie bardzo licznie przybyli rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo przedszkolaków.

REKLAMA

Zdjęcia (foto. Mirosław Musiał):

W czwartek (21 grudnia) w Szkole Podstawowej w Dziebałtowie z bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach na tle dekoracji nawiązującej do Betlejem, przedstawiły scenę narodzin Chrystusa. Był Święty Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie, Pasterze i Diabły. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały cały miesiąc, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość została przygotowana pod kierunkiem Ewy Wolskiej, Justyny Wierzbickiej-Okły i Renaty Robak. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności. Na zakończenie dyrektor Beata Zbróg złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczno-noworoczne oraz podzieliła się opłatkiem z przedstawicielami społeczności szkolnej.

Zdjęcia (foto. archiwum szkolne):

,,Jeden zero dla nieba”- pod takim tytułem uczniowie klasy piątej ZPO w Rogowie zaprezentowali społeczności szkolnej jasełka przygotowane pod kierunkiem polonistki Beaty Gawrońskiej, nauczycielki muzyki Izabeli Czerczak i nauczycielki Iwony Gil. Przedstawienie miało charakter rywalizacji między piekłem a niebem. Zatroskane aniołki próbowały wskazać ludziom właściwą drogę, przygotowując ich na przyjście Jezusa oraz propagując takie postawy i wartości jak: altruizm, przyjaźń, miłość, życzliwość. Natomiast diabły robiły wszystko, aby  przeszkodzić w narodzeniu Pana i sprowadzić ludzi na złą drogę. Przedstawienie zawierało wiele elementów humorystycznych. Dodatkowym atutem była piękna oprawa muzyczna, m.in. gra na skrzypcach w wykonaniu Oli Bukowieckiej i znakomite stroje, w których przygotowanie zaangażowali się rodzice piątoklasistów. W opinii publiczności te jasełka były wyjątkowe.

Zdjęcia (ZPO w Rogowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *