REKLAMA

Jedenasty raz rywalizowali śpiewając po angielsku [zdjęcia]

W ubiegłym tygodniu w Miejskim Domu Kultury w Końskich odbył się XI Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej, organizowany pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego, który jest także sponsorem nagród dla zwycięzców konkursu. Zwyciężyły uczennice z I LO w Końskich i Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej. 

REKLAMA

W tym roku konkurs uroczyście otworzył i wręczył laureatom nagrody i dyplomy, w imieniu Starosty Koneckiego, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła uczennica Publicznego Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej – Żaneta Słowik, drugie miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Gowarczowie – Alicja Burbeluk, a trzecie Paulina Karbownik z Publicznego Gimnazjum w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych ‚złotą nutkę’ zdobyła Julia Pałgan, uczennica I LO im KEN w Końskich, ‚srebrną nutkę’ zdobył duet Wiktoria Karbownik (śpiew) i Izabela Popiel (skrzypce) z I LO w Końskich . ‚Brazowa nutka’ trafiła także w ręce uczennicy „Starego” – Patrycji Dukat. Organizatorki Przeglądu to nauczycielki: Małgorzata Boś i  Jolanta Kozubska. –„Gratulujemy wszystkim laureatom i ich opiekunom, dziękujemy Starostwu za honorowy patronat, Dyrekcji Domu Kultury za gościnę i pomoc w przeprowadzeniu konkursu i jednocześnie od razu zapraszamy miłośników piosenki anglojęzycznej do udziału w przeglądzie w przyszłym roku.” – powiedziały nam anglistki.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA