REKLAMA

Jest wiele do zrobienia – list Krzysztofa Jasińskiego

Publikujemy list Krzysztofa Jasińskiego, kandydata do Rady Powiatu Koneckiego z listy nr 15 KWW Samorządni Ziemi Koneckie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Szanowni Państwo!
Mam zaszczyt ponownie ubiegać się o Państwa głosy i Państwa zaufanie. Mam nadzieję, że podczas  mojej służby w trakcie poprzednich kadencji nikogo z Was nie zawiodłem. Piszę o służbie, ponieważ właśnie tak traktuję pracę w samorządzie. Tym razem ubiegam się o mandat radnego powiatowego. Mam zaszczyt być liderem listy Samorządnych Ziemi Koneckiej Krzysztofa Obratańskiego. Listy, na którą składają się doświadczeni samorządowcy, znakomici przedstawiciele swoich lokalnych społeczności min. sołtysi, strażacy ochotnicy, nauczyciele, ludzie kultury, nauki, sportu, biznesu. Proszę Państwa o zaufanie nie tylko mojej skromnej osobie, ale wszystkim przedstawicielom tego prężnego stowarzyszenia.

REKLAMA

MÓJ PROGRAM:

Na pierwszym miejscu chciałbym postawić służbę zdrowia, która w naszym powiecie wymaga radykalnej naprawy. Konecki szpital powoli staje się nierentowny, kolejki są coraz dłuższe, a koszt zabiegów coraz większy. Musimy przeprowadzić szczegółowy audyt w naszej lecznicy, a po niej ponownie sprowadzić ją na drogę rozwoju. Tak, by każdy z nas w naszym szpitalu czuł się bezpiecznie. Chodzi o to by najważniejszy był pacjent, a nie koszty leczenia!

Oświata zawsze była bliska memu sercu. Przez lata pełniłem bowiem funkcję dyrektora ZSP nr 1 (Mechanika) oraz wicedyrektora ZSP nr 2 (Kanady), wcześniej jednocześnie angażując się w działania samorządowe byłem pedagogiem. Obecnie będąc w trakcie reformy oświaty stoimy przed chyba największym kryzysem związanym z brakiem miejsc dla nauczycieli, z brakiem miejsc zgodnych z preferencjami w szkołach dla uczniów. Tylko współdziałając na linii powiat  i wszystkie gminy powiatu koneckiego możemy przez to edukacyjne zawirowanie przejść bez strat. Potrzeba utworzenia systemu, który będzie kierował nauczycieli do pracy w placówkach różnego szczebla naszego regionu. Tylko współpracą w tej dziedzinie osiągniemy sukces.

Drogi to najbardziej widoczny problem powiatu koneckiego. Proponuję utworzenie wspólnego budżetu, w którym partycypowałyby wszystkie gminy, powiat oraz województwo świętokrzyskie, by następnie budować i remontować je zgodnie z ustaloną listą priorytetów powiatowych. Plany budowy muszą być gotowe o wiele wcześniej, a nie jak obecnie na ostatnią chwilę!

Powiat Konecki jako jednostka musi wreszcie poczuć się współodpowiedzialny za obywatela. Musi zacząć uczestniczyć w budżecie klubów sportowych, placówek kultury (Dom Kultury i Biblioteka w Końskich jako powiatowe), czy jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej! Troska o seniorów to dzisiaj obowiązek i konieczność. Postaram się stworzyć pakiet pomocy dla pokolenia „Złotej Jesieni”, który zapewni kompleksowe wspieranie działalności organizacji i stowarzyszeń zrzeszających naszych seniorów  oraz korzystanie z ich wiedzy i doświadczenia.

Jest wiele do zrobienia! Proszę Państwa o głos.
Krzysztof Jasiński

Materiał wyborczy finansowany przez KWW Samorządni Ziemi Koneckiej K. Obratański

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *