REKLAMA

Jubileuszowy X Wiosenny Turniej Olimpii Końskie [wideo, zdjęcia]

Za nami już X edycja Wiosennego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt, który organizuje Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Końskie.  W zawodach rozegranych w sobotę w hali sportowej w Stadnickiej Woli udział wzięło ponad 50 zawodniczek. 

REKLAMA

Olimpia Końskie turnieje dla szkół organizuje już od dziesięciu lat. Co roku odbywa się cztery – pięć takich zmagań. Zawsze towarzyszy im pogadanka profilaktyczna. Tym razem o uzależnieniach biorącym udział w imprezie zawodniczkom opowiadał Konrad Zwierzchowski.

Do sobotniej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, w tym aż trzy z koneckiej Szkoły Podstawowej nr 1. Oprócz tej placówki także szkoły z Pomykowa, Modliszewic i Stadnickiej Woli. Łącznie ponad 50 zawodniczek. Wyniki prezentujemy poniżej: 

REKLAMA

Stadnicka Wola – SP 1 I 5:9
Pomyków – SP 1 II 5:2
Modliszewice – SP 1 III 1:0
Pomyków – SP 1 I 2:6
Modliszewice – Stadnicka Wola 1:8
SP 1 III – SP 1 II 3:4
Modliszewice – SP 1 I 0:8
SP 1 II – Stadnicka Wola 3:7
Pomyków – Modliszewice 5:0
SP 1 I – SP 1 II 16:0
Stadnicka Wola – SP 1 III 11:0
Sp 1 II – Modliszewice 2:3
Sp 1 I – SP 1 III 13:0
Stadnicka Wola – Pomyków 5:0

Ostateczna kolejność prezentowała się następująco: 1. Szkoła Podstawowa nr 1 Końskie I drużya; 2. Stadnicka Wola; 3. Pomyków; 4. Modliszewice; 5. SP 1 Końskie II; 6. SP 1 Końskie III

Wyróżniono także zawodniczki: Najskuteczniejszą została Zuzanna Stanek; najwszechstronniejszą Natalia Więckowicz; najlepszą bramkarką Patrycja Struzik; a najlepszą zawodniczką turnieju Lena Szczepanik.

Organizatorzy wytypowali także najlepsze piłkarki ręczne w poszczególnych zespołach. W Szkole Podstawowej nr 1, która wystawiła trzy zespoły były to Gabriela Ksel, Amelia Basiak i Malwina Banasik; w SP Pomyków Natalia Łyczek, W SP Modliszewice Natalia Milcarz, a w SP Stadnicka Wola Julia Lachowska.

Wszystkie dziewczynki uczestniczące w turnieju otrzymały słodycze. Dla wyróżnionych i najlepszych przeznaczone były dyplomy oraz puchary.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *