REKLAMA

Julia najlepsza w konkursie recytatorskim [zdjęcia]

Julia Wąsik z gimnazjum w Stadnickiej Woli zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim “Spotkanie ze Słowem”.

REKLAMA

Wojewódzki Konkurs Recytatorski “Spotkanie ze Słowem” odbył się już po raz piąty na Wzgórzu Zamkowym, w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Jurorzy w ciągu dwóch dni (3-4 kwietnia) wysłuchali 75 uczestników.

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Julia Wąsik, uczennica klasy drugiej Gimnazjum im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli. Młoda artystka zaprezentowała wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Autoportret” oraz fragment młodzieżowej powieści Marty Fox pt. „Paulina w orbicie kotów”. Opiekunką Julii jest nauczycielka języka polskiego w placówce w Stadnickiej Woli Lilianna Saik.

REKLAMA

Uczestników oceniało jury w składzie: Agata Sobota, Hanna Świętnicka i Zdzisław Reczyński – aktorzy Teatru Kubuś w Kielcach, a także Mirosław Bieliński oraz Marcin Brykczyński – aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Konkurs ma na celu popularyzację literatury polskiej, dbanie o kulturę języka, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej, a patronują mu: prezydent miasta Kielce Wojciech Lubawski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty.

REKLAMA
REKLAMA