Juniorzy Neptuna Końskie z pierwszym punktem! [wideo]

Neptun Końskie nie jest już na dnie Centralnej Ligi Juniorów! To najważniejsza sportowa informacja minionego weekendu. Podopieczni Arkadiusza Jarząba, którzy w niedzielę odebrali miejską nagrodę Konecką Gloriettę dzień wcześniej zremisowali z Top 54 Biała Podlaska!

Wbrew oczekiwaniom ekspertów to nasi kontrolowali ten mecz. Przypomnijmy, że w dwóch pierwszych kolejkach młodzi piłkarze Neptuna odebrali srogie lekcje futbolu. Najpierw u siebie 1-5 przegrali z SMS-em Łódź, a później aż 10:0 ulegli w Białymstoku Jagielloni. W tym czasie ich sobotni rywal zdobywał punkty. Co prawda ekipa z Białej Podlaskiej w inauguracyjnej kolejce przegrała ze Zniczem Pruszków, ale już tydzień później 2:1 pokonała ŁKS Łódź.

W sobotę to jednak konecczanie byli drużyną wyraźnie lepszą. Dowodem na to była bramka zdobyta przez Kamila Kowalczyka w 45 minucie spotkania. Druga odsłona nie była już prowadzona wyłącznie pod dyktando gospodarzy. Goście częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich i efektem tego było trafienie tej drużyny z 73 minuty meczu. Ostatecznie Neptun Końskie zremisował na własnym boisku z Top 54 Biała Podlaska w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Za tydzień podopieczni Arkadiusza Jarząba zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Neptun Końskie – Top 54 Biała Podlaska 1:1

Skład Neptuna: Wodecki – Kos, Skalski, Ziębaczewski, Nowakowski, Wiaderny, Kulczyński, Madej, Kowalczyk, Kijewski, Zieliński.