Juniorzy starsi Neptuna wygrywają, ale nie zachwycają [wideo, zdjęcia]

Z pozycji wicelidera do starcia z ostatnią drużyną w tabeli podchodzili juniorzy starsi Neptuna Końskie. Mogłoby się wydawać, że rozgromią swoich rywali, ale tym razem nieco zawiedli.

Ich szkoleniowiec Arkadiusz Jarząb nie krył rozczarowania postawą swoich zawodników i to mimo wygranej w spotkaniu z Zenitem Chmielnik. Zawodnicy przede wszystkim nie wykazywali zaangażowania.

Pierwsza połowa to optyczna przewaga Neptuna, ale ekipa z Chmielnika dzielnie się broniła. Banasik, Sidor i Zieliński wypracowali sobie kilka sytuacji, ale na gola potrafił jedną z nich zamienić tylko ten ostatni. W 25. minucie  Zieliński mierzonym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a zarazem ustalił wynik. Druga połowa to ponownie bardzo kiepski poziom obu zespołów. Gra toczyła się w środkowej części boiska i żadna z ekip nie stwarzała zbyt groźnych sytuacji. Największe zagrożenie pod bramką Michała Wodeckiego, jak i jego odpowiednika w Zenicie powstawało po stałych fragmentach gry. Ostatecznie Neptun Końskie w ramach 5. kolejki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych pokonuje Zenit Chmielnik 1:0.

Neptun: Michał Wodecki, Kacper Kos, Tomasz Staromłyński, Jakub Banasik, Paweł Mendygrał, Kamil Kowalczyk, Łukasz Ryszkiewicz, Cezary Madej, Adrian Kołodziejczyk, Piotr Zieliński, Bartłomiej Sidor.

Bramki: Piotr Zieliński – 25. minuta.

Stałe fragmenty gry były jedynym zagrożeniem dla obu bramkarzy.