REKLAMA

Już w niedzielę wielka seniorska impreza w Końskich [wideo]

Występy artystyczne, konkursy, darmowy poczęstunek, a na zakończenie zabawa taneczna – to atrakcje Koneckiej Senioriady, która w niedzielę od 16:00 do 20:00 trwać będzie w Parku Miejskim w Końskich. 

REKLAMA

„Na posiedzeniu Rady Seniorów w Końskich padła propozycja by dzień seniora zorganizować wspólnie, czyli by to zrobiły wszystkie organizacje, które zrzeszają w swoich szeregach seniorów. I dogadaliśmy się.” – opowiada Roman Struzik, przewodniczący koneckiej Rady Seniorów.

Inicjatorem stworzenia wydarzenia pod nazwą Konecka Senioriada była Rada Seniorów w Końskich, ale pomysł spodobał się także pozostałym organizacjom związanym z tą grupą osób. W organizację włączyły się więc: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział Rejonowy Końskie, Sekcja Emerytów i Rencistów przy Zarządzie Oddziału ZNP w Końskich, podopieczni Domu Dziennego Pobytu działającego przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich, a także pracownicy Domu Kultury w Końskich. Imprezę poprowadzi Anna Wiaderna, pracownik DK-u –„W programie jest bardzo dużo ciekawych rzecz. Wszyscy nasi kochani seniorzy zaprezentują się w sposób wyjątkowy. Będziemy mogli zobaczyć efekty ich wieloletniej pracy i tego zaangażowania, bo tak jak wiemy nasi seniorzy są aktywni na terenie gminy Końskie. Bardzo fajnie ze sobą współpracują. Każda z tych grup się zaprezentuje. Poza tym mamy program artystyczny w wykonaniu zespołów Rogowianka i Korniczanka, wspaniały koncert na który już zapraszam zagra Miejska Orkiestra Dęta. Będzie poczęstunek, będzie też niespodzianka, ale o niej jeszcze nie powiem. Zapraszam i zachęcam wszystkich do przyjścia do Parku Miejskiego na godzinę 16:00 w niedzielę 16 września.” – opowiada Wiaderna.

REKLAMA

W organizację Senioriady zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. Zobaczymy występy starszych, ale i najmłodszych –„W ramach integracji pokoleń też wystąpią dzieciaki z przedszkola i na pewno będzie bardzo miło. To czas by się bawić, cieszyć i mieć dużo dobrego humoru.” – opowiada Jolanta Rydzewska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich.

Seniorów z naszą kamerą zastaliśmy podczas prób i dlatego w naszym wideo możecie Państwo zobaczyć fragment występu podopiecznych Domu Dziennego Pobytu działającego przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich oraz ich kierowniczki Katarzyny Skiby. Tym występem w imieniu  seniorów zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w niedzielnej imprezie!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA