REKLAMA

Już w niedzielę wielki Orszak przejdzie ulicami Końskich. Znamy królów [wideo, zdjęcia]

Z trzech stron świata Trzej Królowie przybywają do Dzieciątka Jezus. Każdego roku to wydarzenie przeżywamy na nowo, a od czterech lat w Końskich w wyjątkowy sposób. Wszystko to za sprawą Orszaku Trzech Króli, który zawitał do nas dzięki małżeństwu: Izy i Andrzeja Kosów. W niedzielę czeka nas kolejna edycja wielkiego wydarzenia. 

REKLAMA

„W tym roku idziemy pod hasłem <<Odnowi oblicze ziemi>> i jest to hasło, które nawiązuje do nauczania Jana Pawła II i też w takim klimacie utrzymany jest scenariusz. Dużo będzie z kazań Jana Pawła II, z jego wypowiedzi, książek, encyklik, adhortacji. To również ze względu na to, że rok 2019 jest również rokiem rocznicy wyboru Jana Pawła na papieża.” – opowiada Iza Kos, organizatorka koneckiego Orszaku Trzech Króli.

Podobnie jak w latach ubiegłych orszaki w Końskich wychodzić będą z trzech parafii. Około godziny 12:30 wyruszą parafianie z Matki Bożej Nieustającej Pomocy, około 12:45 z Chrystusa Odkupiciela, a o 13:00 z kościoła pw. Świętego Mikołaja. –„Barwy zostają niezmienne. Orszaki również wyruszają z tych samych parafii, czyli Europejski z parafii św. Mikołaja, Azjatycki z parafii Chrystusa Odkupiciela, Afrykański z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.” – tłumaczy organizatorka.

REKLAMA

Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Końskich

Rolę azjatyckiego Króla Melchiora ponownie przyjął Damian Szustak, afrykańskim Królem Baltazarem kolejny rok z rzędu będzie Piotr Polak. Zmiana nastąpiła w Europie. Rolę Króla Kacpra tym razem odegra Michał Kołodziejczyk. Orszaki spotkają się ze sobą pod Kolegiatą św. Mikołaja około godziny 13:15. –„Gdy już spotkamy się wszyscy przy kolegiacie to stworzymy jeden wielki korowód i wyruszymy wspólnie ulicami miasta by dotrzeć do Ołtarza Polowego, gdzie odbędą się jasełka, pokłon Trzech Króli i poczęstunek” – mówi Iza Kos.

W rolę postaci związanych z historią narodzenia Jezusa Chrystusa wcielają się między innymi członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nauczyciele z koneckich szkół, uczniowie oraz przedszkolaki. Tańczyć będą dzieciaki związane z Klubem Balans. Oprócz wrażeń duchowych czekają nas te smakowe – jak udało nam się ustalić każdy przybyły na pochód oraz jasełka będzie mógł posilić się zupą z jelenia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *