HGW zgarnia Puchar Wójta Radoszyc [wideo, zdjęcia]

W niedzielę (22. listopada) w hali sportowej w Radoszycach, kolejny raz zgromadzili się miłośnicy piłki siatkowej. Do zmagań o puchar Wójta Gminy Radoszyce zgłosiło się aż 11 drużyn!

Do pełnej emocji walki stanęły ekipy: „Radoszyce”, „Byle do końca”, „Góry Mokre”, „HGW”, „Jakimowice”, „Spółka Zoo Osiołki i Kot”, „Volley Team”, „Promo-Pol”, „Wyrębów”, „K.O.alicja” oraz „Uchodźcy”.

W pierwszym etapie drużyny rywalizowały w trzech  grupach, z każdej  awans do półfinałów zdobyły dwie najlepsze drużyny.

– z grupy I awansowały: „Volley Team”–5pkt i „Promo-Pol”-4pkt,
– z grupy II awansowały: „HGW”-8pkt i „Radoszyce”-7pkt,
– z grupy III awansowały: „K.O.alicja”-8pkt i „Góry Mokre”-7pkt

W kolejnym etapie do zwycięzców poszczególnych grup dolosowano przeciwników z drużyn, które zajęły miejsce drugie. Mecze półfinałowe rozgrywane były systemem pucharowym, zwycięzcy awansowali do finału, przegrani zakończyli swój udział w turnieju zajmując ex aequo miejsce IV.

W meczach półfinałowych Volley Team 2:0 pokonał Promo-Pol, HGW takim samym wynikiem rozgromiło Góry Mokre, a K.O.alicja zwyciężyła 2:1 z „Radoszycami”.

Do finału awansowały więc trzy drużyny: „Volley Team”, „HGW”, „K.O.alicja”, które  rozegrały spotkania w systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie I miejsce w turnieju zajęła drużyna „HGW” zwyciężając w obu  meczach 2:0, miejsce II zajęła „K.O.alicja” pokonując 2:0  „Volley Team”.

Najlepsze ekipy otrzymały pamiątkowe puchary, statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju przypadła zaś Szymonowi Łąckiemu z drużyny „K.O.alicja”. Puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców turnieju ufundował Wójt Gminy Radoszyce Michał Pękala.