Relacja wideo: Kalisz przerwał dobrą serię KSSPR-u [wideo, zdjęcia]

Szczypiorniści KSSPR-u Końskie aż do wczoraj nie przegrali pięciu kolejnych spotkań. Niestety w sobotę w Hali Urzędu Miasta i Gminy w Końskich przy ulicy Stoińskiego ulegli MKS-owi Handball Kalisz.

Po tym spotkaniu bardzo zdenerwowany był trener koneckiego zespołu Michał Przybylski i miał ku temu powody, bo jego zespół przegrał na własne życzenie. Nasi szczypiorniści przez dużą część spotkania prowadzili grę. W osiemnastej minucie meczu prowadzili nawet 11:6! Na przerwę Rutkowski, Mastalerz, Napierała i spółka schodzili wygrywając 15:12.

Nie wiemy co stało się w szatni zespołu prowadzonego przez byłego reprezentanta Polski Bartłomieja Jaszkę, ale goście w drugiej odsłonie spisywali się o wiele lepiej. Dowodził im oczywiście Jaszka, który jest grającym trenerem tego teamu. Doświadczony szczypiornista rzucił w tym spotkaniu osiem goli – najwięcej spośród zawodników z Kalisza. U nas najskuteczniejszy był Patryk Mastalerz – również z ośmioma trafieniami. Początek drugiej części to gra wyrównana, choć przyjezdni szybko, bo już po trzech minutach doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie. W tym momencie KSSPR się obudziło i grało z MKS-em bramka za bramkę, ale tylko do stanu 21:21. Wtedy to ekipa z Kalisza odjechała naszym i nie pozwoliła się już dogonić do końca tego meczu. Ostatecznie Konie przegrały 25 do 28.

Najlepszym zawodnikiem meczu w barwach KSSPR-u wybrano Patryka Wnuka, w barwach MKS-u Kalisz Krzysztofa Misiejuka. Po tym spotkaniu podopieczni trenera Przybylskiego zajmują piąte miejsce w tabeli Grupy B I Ligi Mężczyzn. Za tydzień na wyjeździe zagrają z MTS-em Chrzanów.

KSSPR Końskie – MKS Handball Kalisz 25:28 (15:12)

KSSPR: Kucharczyk, Jakubowski, Sękowski, Słonicki, Walewski, Maleszak, Pilarski, Wnuk, Jamioł, Matyjasik, Napierała, Mastalerz, Szot, Gasin, Rutkowski, Smołuch.