REKLAMA

Kameralny koncert Piotra Krępecia w Domu Kultury [wideo, zdjęcia]

W piątkowy wieczór w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich wybrzmiała gitara. A brzmienie to było najlepsze z możliwych, koncert dał geniusz tego instrumentu – Piotr Krępeć. 

REKLAMA

Koncert otworzył dyrektor Domu Kultury Piotr Salata, a później wszyscy jego uczestnicy mogli już delektować się dźwiękami, które wydobywały się spod palców artysty. Koncertowi przysłuchiwało się około czterdziestu osób, ale żadna z nich nie żałowała spędzenia wieczoru z Miejsko-Gminnym Domem Kultury. Zobaczcie Państwo fragmenty koncertu, który na swojej gitarze barytonowej dał Piotr Krępeć. 

Piotr Krępeć – gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”. Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego. Wykonał 8 koncertów w ramach Tournee w Chinach 2016 r. Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle’owymi świata – Jonem Gommem, Andreą Valerim, Stefano Barone. Stypendysta Artystyczny Prezydenta Miasta Sopotu 2015 r. Stypendysta Artystyczny Prezydenta Miasta Gdańska 2015. Stypendysta Artystyczny Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2015. Stworzył także między innymi muzykę do serialu „Leśniczówka”.

REKLAMA

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *