Karatecy z medalami w Skierniewicach [zdjęcia]

W sobotę w hali sportowej w Skierniewicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin SKIERNIEWICE CUP. Świetne występy zaliczyła na nich Konecka Sekcja Karate oraz zawodnicy z Niekłania Wielkiego.

Turniej zorganizowany przez Academia Gorila Skierniewice był jedną z atrakcji w ramach obchodzonych uroczystości 560-lecia miasta Skierniewice. Sędzią głównym zawodów był shihan Krzysztof Borowiec. W turnieju wystartowało około 180 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Z Koneckiej Sekcji Karate wystartowało 14 osób: Joanna Makieła, Anna Szajda, Alicja Kośka, Sandra Kosierkiewicz, Wiktoria Czyżewska, Martyna Jedynak, Natalia Więckowicz, Dawid Milner, Oliwier Mucha, Alan Banasik, Julek Owczarek, Mateusz Rutkowski, Patryk Piwowarczyk oraz Igor Kosierkiewicz.
Ekipa z Końskich wróciła z 8 medalami, w tym 5 złotymi (Anna Szajda, Alicja Kośka, Wiktoria Czyżewska, Sandra Kosierkiewicz oraz Martynka Jedynak), 2 srebrnymi (Joanna Makieła i Natalia Więckowicz), oraz jednym brązowym (Dawid Milner). Kielecki Klub Karate Kyokushin zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, ex aequo z drużyną z Rawy Mazowieckiej.

Kolejny dobry występ zaliczyli również karatecy z Niekłania Wielkiego, którzy na co dzień trenują w SKSW Skarżysko pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego. Z tej drużyny wystartowało 7 zawodników, którzy zdobyli 5 medali: 3 złote, srebrny i brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Ola i Julia Domagała oraz Szymon Zych. Na drugim miejscu zawody zakończyła Klaudia Trudnos. Trzecia lokata przypadła Wiktorowi Nowakowi, który zdobył swój pierwszy medal. Nieco mniej szczęścia mieli Kasjan Sroka i Piotr Lisowski, którzy zajęli miejsca 5-8.

Karatecy z SKSW zapraszają na pokaz ich umiejętności, który odbędzie się 1 czerwca o godz. 10.00 w ZSP w Niekłaniu Wielkim. Zawodnicy wykonają kata synchroniczne, technikę oraz pokażą jak wygląda kumite czyli walka. Zapraszamy na to wydarzenie.

Konecka Sekcja Karate na Skierniewice Cup, (foto. archiwum Konecka Sekcja Karate):