Karatecy z Niekłania Wielkiego z medalami w Józefowie [zdjęcia]

W sobotę w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się jubileuszowy, XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach wzięli udział karatecy z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna.

W zawodach wzięła udział udział rekordowa ilość osób – 500 zawodników z 40 klubów, z 13 organizacji karate kontaktowego. Blisko stu z nich przyjechało do Józefowa z Łotwy i Rosji. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, większość walk kończyła się dogrywkami, albo efektownymi trafieniami i knockoutami. Walki odbywały się na zasadach japońskich, czyli pełno kontaktowe karate kyokushin.

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego wystartowało siedmioro zawodników: Dominika, Maciej i Mikołaj Garbacz, Ola i Julia Domagała, Wiktor Janus oraz Szymon Zych. Każdy zawodnik zdobył medal. Ogólnie klub ze Skarżyska-Kamiennej zdobył 22 medale i zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej.