Karatecy z Niekłania z medalami na Bushido Cup [zdjęcia]

W sobotę w Starachowicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Bushi-Do Cup, natomiast w Leżajsku Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W obu turniejach udział wzięli zawodnicy z Niekłania Wielkiego w gminie Stąporków. W Starachowicach udało im się zdobyć kilka medali.

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna wystartowało ośmioro zawodników: Bartosz i Łukasz Bartosik, Dominika, Maciej i Mikołaj Garbacz, Dominika Lisowska, Maciej Słoka oraz Szymon Zych. Turniej ten zgromadził 384 zawodników z 37 ośrodków. Najlepiej na nim zaprezentowali się Szymon Zych i Dominika Lisowska, którzy wygrali swoje kategorie, odpowiednio U12 -40kg i U18 +65kg. Na trzecim miejscu podium stanęli: Maciej Słoka w kat. U16 -65kg, i Mikołaj Garbacz w kat U12 +40kg. Klub ze Skarżyska zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W Leżajsku stawiło się 243 zawodników z 34 klubów z Małopolski, Podkarpacia i województwa Świętokrzyskiego. Z Niekłania wystartowały siostry Ola i Julia Domagała. Niestety nie udało się dziewczynom stanąć na podium. Obie zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8.