REKLAMA

Karol Przygodzki w trójce najlepszych dzielnicowych 2018 [zdjęcia]

W piątek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zakończyły się dwudniowe wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”. Spośród 26 funkcjonariuszy wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych. Wśród nich znalazł się st. sierż. Karol Przygodzki z KPP w Końskich.

REKLAMA

Na zdjęciu: Karol Przygodzki (trzeci z lewej)

W czwartek w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach 26 dzielnicowych rozpoczęło rywalizację o miano „Dzielnicowego Roku”. Reprezentantów 12 komend powiatowych oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach przywitał podinsp. Andrzej Skotnicki z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach.

Pierwszego dnia rywalizacji dzielnicowi przystąpili do dwóch konkurencji: sprawdzianu z udzielania pierwszej pomocy oraz testu z wyszkolenia strzeleckiego. W tym zadaniu policjant musiał przebiec kilkadziesiąt kilometrów, oddać 5 strzałów z postawy wysokiej do tarczy oddalonej o 15 metrów i oddać kolejnych 5 z pozycji niskiej po wymianie magazynka.

REKLAMA

Drugi dzień zmagań mundurowi rozpoczęli w Sali Narad im. mjr. Jana Piwnika, gdzie rozwiązywali test wiedzy. Do tej konkurencji oprócz 26 dzielnicowych przystąpiło również 12 kierowników Rewirów Dzielnicowych. Policjanci w ciągu godziny musieli odpowiedzieć na 60 pytań dotyczących m.in. przepisów Kodeksu Wykroczeń, Kodeksu Karnego, Kodeksu Prawa o Ruchu Drogowym, a także zagadnień z zakresu procedury niebieskiej karty, pracy dochodzeniowo-śledczej oraz profilaktyki społecznej.

Kolejnym etapem wojewódzkich eliminacji była symulacja przyjęcia interesanta, w której do dzielnicowego przychodził kielczanin z sąsiedzkim problemem. Cała inscenizacja nie mogła trwać dłużej niż 15 minut. W trakcie tej symulacji można było zauważyć duże doświadczenie dzielnicowych, którzy dokładnie wyjaśniali dalszy ciąg postępowania w tej sprawie.

O godzinie 15.00 w Sali Narad im. mjr. Jana Piwnika zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu, którzy otrzymali gratulacje od m.in. wicewojewody świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, pierwszego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bieleckiego oraz przewodniczącego Związków Zawodowych NSZZ policjantów województwa świętokrzyskiego nadkom. Jerzego Kaniewskiego. Dwoje najlepszych dzielnicowych oraz najlepszy kierownik będzie reprezentować garnizon w tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

Trójka najlepszych dzielnicowych:

Miejsce pierwsze: st. sierż. Katarzyna Lasocka z KPP w Starachowicach

Miejsce drugie: st. sierż. Piotr Sałata z KPP w Opatowie

Miejsce trzecie: st. sierż. Karol Przygodzki z KPP w Końskich

Kwalifikacja drużynowa:

Miejsce pierwsze: Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach

Miejsce drugie: Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie

Miejsce trzecie: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

W trójce najlepszych Kierowników Rewiru Dzielnicowych znaleźli się:

Miejsce pierwsze: podkom. Ernest Pastuszka z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Miejsce drugie: asp. szt. Jarosław Bober z KPP w Staszowie oraz st. asp. Tomasz Obruśnik z KMP w Kielcach

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach:

Udzielanie pierwszej pomocy – mł. asp. Marcin Przygoda KMP w Kielcach

Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego – st. sierż. Piotr Sałata z KPP w Opatowie

Test wiedzy zawodowej – st. sierż. Michał Dziorek z KPP w Sandomierzu

Symulacja przyjęcia interesanta – st. sierż. Karol Przygodzki z KPP w Końskich, mł. asp. Bernadeta Celary z KPP w Starachowicach oraz asp. szt. Grzegorz Makuła w Staszowie

Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Zdjęcia (KWP w Kielcach):

 

REKLAMA

Comments are closed.