REKLAMA

Literacki debiut Karoliny Nowek z Huciska [wideo, zdjęcia]

„Plan B” to literacki debiut Karoliny Nowek, która pochodzi z Huciska w gminie Stąporków. Młoda autorka w piątek w gminnym Domu Kultury opowiadała o swojej książce… i o swoim życiu. 

REKLAMA

Spotkanie w brawurowy, bardzo dowcipny sposób poprowadził bibliotekarz z Czarnej – Marcin Michalczyk. Karolina Nowek z dużą dozą radości odpowiadała zarówno na jego pytania, jak i te które zadawała publiczność. Prowadzący pytał autorkę między innymi o to jak po przeprowadzce z małego Huciska żyje jej się w wielkiej Warszawie. –„Trudno się odnaleźć. Warszawa jest dużym chaosem, w którym trzeba odnaleźć swój kawałek świata i jakoś żyć nim po swojemu, bo gdyby wpadło się w ten tłum ludzi to ciężka sprawa. Ciężko jest, bardzo ciężko.” – opowiadała Karolina Nowek.

Jednak to właśnie w Warszawie osadzona została akcja książki, która była promowana, czyli „Planu B”. Pisarka nie ukrywa jednak, że odnajdziemy w niej motywy i inspiracje, które zaczerpnęła zarówno ze swojego życia w Hucisku, Stąporkowie, ale i w Stanach Zjednoczonych, w których przebywała przez kilka lat. Książka to wielowątkowa powieść obyczajowa. –„Jest ona dostępna w 90 % księgarni online. Stacjonarnie też jest w Empiku. Myślę, że każdy pisarz daje dużą część siebie w każdą książkę, a tym bardziej pierwszą. Dużo, dużo serca w nią włożyłam i mam nadzieję, że to będzie widać.” – opowiedziała nam młoda autorka.

REKLAMA

I chociaż to debiut literacki Karoliny Nowek to „Plan B” nie jest jej pierwszą książką. Natomiast za duży sukces można uznać już samo wydanie tej powieści na bardzo trudnym polskim rynku. – „To jest pierwsza, która została wydana, a kolejne które ukryłam w szufladzie czekają na swoje pięć minut. Znalezienie wydawcy jest bardzo trudne i zajmuje dużo czasu. Wiele wydawnictw odmawia polskim debiutantom i czeka się około pół roku by znaleźć tego wydawcę. To jest bardzo trudne. Trzeba się przygotować na chwilę odmowy, na to że ktoś nie widzi potencjału w książce do której się włożyło wiele serca.” – mówi Nowek.

Podczas spotkania z autorką można było nabyć „Plan B”. Oczywiście zachęcamy Państwa do kupowania tej książki. Zwłaszcza, że jak powiedziała nam pisarka – bardzo możliwe, że jej kontynuacja zostanie osadzona na ziemi stąporkowskiej. W wieczorku literackim udział wzięła burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Kołodziej. Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna gminy Stąporków z Wiesławą Kulińską na czele.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA