REKLAMA

Kiermasz Wielkanocny na rzecz Uli. Tak pomaga szkolna społeczność! [wideo, zdjęcia]

Kiermasz Świąteczny ze szczytnym celem pomocy dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni Uli Marczak zorganizowano w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli. Jeszcze we wtorek i w środę można tam nabywać słodkości, czy przepiękne dekoracje. Całość dochodu przekazana zostanie na rzecz dziewczynki. 

REKLAMA

„Chciałam podziękować serdecznie kolegom i koleżankom i wszystkim za pomoc w uzbieraniu pieniędzy na podnośnik i organizowaniu takiego kiermaszu wielkanocnego. Życzę Wesołych Świąt!” – powiedziała nam na wstępie mała Ula.

Pieniądze Uli i jej mamie Magdalenie potrzebne są na zakup specjalistycznego podnośnika oraz na rehabilitację. Dziewczynkę wspomagać można także dokonując wpłat za pośrednictwem specjalnego portalu – TUTAJ.

REKLAMA

W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli, do której uczęszcza Ula, rozpoczął się Wielkanocny Kiermasz. Jego celem jest dozbieranie kwoty niezbędnej do zakupu wspomnianego podnośnika. – „Jesteśmy solidarną szkołą i ten tytuł też zobowiązuje. Bierzemy udział w Fundacji Świętego Mikołaja, gdzie zbieramy pieniądze na pomoc potrzebującym. W kiermaszu bożonarodzeniowym zbieraliśmy fundusze na pomoc uczniom, stypendia dla uczniów potrzebujących. Natomiast teraz mamy szczęście pomóc Uli Marczak – wyjątkowemu dziecku, uczennicy klasy czwartej naszej szkoły. Chociaż jest dzieckiem dotkniętym ciężką chorobą to bardzo pogodnym, pełnym radości życia. Chcemy jej pomóc organizując właśnie ten kiermasz świąteczny.”  – tłumaczył nam Czesław Staciwa, dyrektor placówki.

Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na rzecz chorej Uli.

Pomagają uczniowie, ich rodzice, wszyscy zaangażowani w społeczność szkolną Stadnickiej Woli. –„Tutaj o to na tych stoiskach przygotowanych są piękne wypieki, ozdoby świąteczne. Gromadzimy fundusze na pomoc, rehabilitację Uli oraz na podnośnik służący pomocą w jej codziennym życiu. Zapraszamy wszystkich do udziału, cieszymy się, że możemy chociaż w ten sposób pomóc Uli, wyjątkowemu dziecku i chociaż promyczek radości więcej będziemy mieli w tym świątecznym okresie.” – opowiada nam dyrektor Staciwa.

Inicjatorkami wydarzenia są pracownice tej placówki: Katarzyna Świercz, Iwona Kuś oraz Anita Adach. Kiermasz w Stadnickiej Woli potrwa jeszcze we wtorek oraz w środę.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *