REKLAMA

Kierowcy oburzeni. Śnieg i lód na drogach!

Zarówno na drogach wojewódzkich, krajowych, powiatowych jak i gminnych panują dziś bardzo trudne warunki. Otrzymujemy informacje od kierowców, że w wielu miejscach ruch drogowy jest niemalże wstrzymany. 

REKLAMA

Foto: Koneckie Patrole

Bardzo źle jest na drodze krajowej pomiędzy Stąporkowem a Końskimi. Tam można poruszać się maksimum prędkością 20-30 km/h, a droga hamowania jest niezwykle wydłużona. Podobna sytuacja ma miejsce między innymi na trasie wojewódzkiej w kierunku Rogowa i dalej w kierunku Nieświnia. Korkuje się także krajówka prowadząca od Końskich do Kielc, a nie radzą sobie przede wszystkim ciężarówki.

Nieco lepiej sytuacja wygląda w centrum Końskich, ale i tutaj jest to raczej zasługa rozjeżdżenia śniegu przez samochody niż kompleksowego odśnieżania. Przypominamy, że za zimowe utrzymanie dróg odpowiadają firmy wyłonione w przetargach przez jednostki odpowiedzialne za daną kategorię dróg. W przypadku dróg gminnych są to Urzędy Miasta lub Urzędy Gminy. Za drogi powiatowe odpowiada Starostwo Powiatowe, za wojewódzkie Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, a za krajowe Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *