REKLAMA

Kolejne nowe drogi w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

Gmina Końskie w każdym miesiącu oddaje kolejne nowe odcinki drogowe. Trzy kolejne powstały w Kornicy, Pile oraz między miejscowościami Przybyszowy i Bedlenko. 

REKLAMA

W ostatnich tygodniach między innymi przebudowano ulicę Strażacką w Kornicy. Koszt realizacji przebudowy to prawie 123 tysiące złotych. Zakres prac to przebudowa drogi gminnej o długości około 670 metrów, szerokości nawierzchni bitumicznej 4,5 m, wraz z uzupełnieniem poboczy kruszywem.

Mniej więcej w tym samym czasie remontowano trakt Przybyszowy – Bedlenko. To inwestycja wsparta z funduszu sołeckiego, której koszt wyniósł ponad 98,5 tysiąca złotych. Przebudowano tam 290 metrów bieżących drogi o szerokości 4,5 metra z uzupełnieniem obustronnych poboczy. Natomiast nieco większy odcinek wykonano w Pile. Tam również przy wsparciu finansowym z funduszu sołeckiego wykonano 370 metrów drogi o szerokości 4 metry oraz wykonano pobocza. W tym przypadku koszt prac wyniósł ponad 88,5 tysiąca złotych.

REKLAMA

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

One thought on “Kolejne nowe drogi w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

  1. Kazimierz Wilk 13 lipca 2019 at 08:16 - Reply

    W ciągu ostatnich 25 lat region zmienił swoje oblicze. Oglądałem właśnie moje filmy z Końskich oraz okolic na taśmie VHS i różnice są kolosalne. Jeszcze niedawno widać było stare, drewniane domy oraz gliniane i piaskowe drogi. Dzisiaj krajobraz nie do poznania: wyremontowane domy z ładnymi ogródkami, nowe, piękne wille a pomiędzy nimi wyasfaltowane ulice, uliczki i dróżki. Moim zdaniem, Końskie (Końskie.org.pl) mają szczęście do dobrego samorządu. Przyjemnie jest tu pracować i mieszkać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *