REKLAMA

Kolejny sukces uczennic klasy TUiSEO z Mechanika! [wideo]

„Kreatywna Szkoła” to tytuł, który ostatnio został przyznany Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. Nagrodą jest wyjazd dla dwóch uczennic do Brukseli! 

REKLAMA

Popularny konecki „Mechanik” wziął udział w konkursie dotyczącym innowacyjnych technologii. Konkurs został zorganizowany przez Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i rozstrzygnięto go podczas IV Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2016 w Targach Kielce.

Szkołę z Końskich reprezentowali uczniowie z klasy Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. – „W pierwszej klasie zbudowałyśmy kolektor z puszek, z materiałów z odzysku. Ostatnio wystąpiłyśmy z nim na targach innowacyjnych. Okazało się, że zajęłyśmy ex aequo pierwsze miejsce i czeka nas podróż do Brukseli.” – opowiedziała nam Luiza Karbownik, uczennica klasy trzeciej o profilu TUiSEO.

REKLAMA

Jury doceniło nie tylko puszkokolektor, ale i innowacyjną turbinę wiatrową. To właśnie za to urządzenie Luiza Karbownik i Aleksandra Swat zostały nagrodzone pierwszym miejscem ex aequo z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak powiedziały nam dziewczyny  – tego sukcesu się nie spodziewały, bo konkurencja była naprawdę wielka. – „Inni uczestnicy prezentowali naprawdę dużo fajnych rzeczy, np. sortownik, który sortował podczas prezentacji takie krążki. Chłopaki z Ostrowca, którzy jadą z nami pokazywali jakąś aplikację o gospodarstwie rolnym.” – mówi Aleksandra Swat.

Uczennice do Brukseli wyjadą już 15 listopada, a na miejscu wezmą udział między innymi w Targach Innowacyjności i Wynalazczości Brussels Innova. Serdecznie gratulujemy!

ZSP nr 1 w Końskich wygrywa w konkursie Kreatywna Szkoła.

ZSP nr 1 w Końskich wygrywa w konkursie Kreatywna Szkoła.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *