REKLAMA

Komórkomania w I LO – akcja DKMS Polska [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Była ona częścią ogólnopolskiego projektu #Komórkomania. 

REKLAMA

„Akcja ta jest skierowana do szkół ponadgimnazjalnych, do młodzieży pełnoletniej, ale też dla nauczycieli i rodziców. Celem tej akcji jest promowanie rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego oraz rozwiewanie wszelakich mitów związanych z pobraniem komórek macierzystych. Tydzień temu i dwa tygodnie temu tutaj w liceum przeprowadziłam prelekcje, wyjaśniłam po kolei wszystkie kroki dotyczące tego jak jest z tą rejestracją i jak później pobierane są komórki macierzyste.” – mówi nam Basia Więcław, konecka wolontariuszka DKMS Polska.

W poniedziałek do grona, które może uratować komuś życie dołączyło dokładnie szesnaście osób – byli to licealiści, ale i mieszkańcy Końskich, którzy do szkoły przyszli specjalnie po to by się zarejestrować. Jak zwykle sam proces rejestracji i wymazu dokonywanego specjalną pałeczką trwał chwilę. A pamiętajmy, że to pierwszy krok do uratowania życia chorego. Przypomnijmy, że w powiecie koneckim mamy już ponad tysiąc potencjalnych dawców. Do ich grona będzie można dołączyć w czerwcu, kiedy to akcja rejestracji w ramach #Komórkomanii odbędzie się w Ekonomiku.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA