REKLAMA

Komunikacja Miejska i dworzec przesiadkowy w Końskich już pewne! [wideo, zdjęcia]

Sporo ponad 8 milionów złotych będzie kosztował projekt, którego zwieńczeniem ma być powstanie w Końskich niskoemisyjnej komunikacji publicznej oraz dworca przesiadkowego. 85 % tej kwoty pochodzi ze środków europejskich. W mijającym tygodniu podpisania umowy dotyczącej unijnego dofinansowania dokonali: Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich i Agata Binkowska – członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

REKLAMA

„Zarząd Województwa wskazał nasz projekt jako jeden z tych, które zasługują na dofinansowanie i tutaj serdecznie witam p. marszałek Agatę Binkowską, która podpisze dzisiaj umowę dzięki której ponad 7 milionów i 200 tysięcy złotych trafi do gminy Końskie” – opowiadał podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Gmina na ten projekt wyda dokładnie 8 milionów 269 tysięcy złotych, a aż 7 milionów i 28 tysięcy to środki z dofinansowania. –„Jest mi kolejny raz bardzo miło przyjeżdżać do mojego rodzimego powiatu, do mateczniku. Po raz kolejny bardzo miło jest mi współpracować z panem starostą, z panem burmistrzem. Kolejny raz udowadniamy, że samorządy są potrzebne i że współpracując wypracowują bardzo dobry model zarządzania w gminach, sołectwach i powiatach.” – podkreślała dobrą współpracę na wszystkich szczeblach samorządu Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

REKLAMA

Pomysł powstania komunikacji publicznej w Końskich został wysunięty przez miejską Radę Seniorów. Szybko znalazł on aprobatę u władz gminy. I choć umowa dopiero została podpisana to jedna z jej części jest już przez gminę wypełniana. Chodzi o budowę ulicy Mostowej, która trwa od kilku tygodni. –„Wyjazd z Osiedla Warszawska, czyli z największego osiedla miejskiego w kierunku Przysuchy, Skarżyska stanie się łatwiejszy, mniej problemowy, ponieważ nie będzie przebiegał przez centrum miasta i nie będzie przebiegał przez kolizyjne przejazdy kolejowe” – tłumaczy burmistrz Obratański.

Na wykonanie ulicy Mostowej mieszkańcy Końskich czekali przez długie lata, podobnie jak na dworzec przesiadkowy. W ramach projektu przy ulicy Wojska Polskiego powstanie specjalny węzeł, który umożliwi przesiadkę i poczekanie na swój autobus. W końcu także zmodernizowane zostaną istniejące już przystanki, a gmina zakupi sześć niskoemisyjnych autobusów dzięki którym w Końskich powstanie publiczna komunikacja.

Do tematu z pewnością wielokrotnie będziemy jeszcze wracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA