Koneccy karatecy na podium w Kobierzycach [zdjęcia]

W sobotę odbyła się już ósma edycja Międzynarodowego Turnieju Kobierzyce CUP. Zawody w Kobierzycach są jedną z najbardziej uznanych imprez dla dzieci i młodzieży na terenie kraju. W turnieju wystartowało prawie 500 zawodników z 56 klubów nie tylko z Polski, ale też m.in. z Białorusi, Austrii, Czech i Niemiec. Do rywalizacji przystąpili również zawodnicy z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin, Koneckiej Sekcji Karate oraz sekcji karate z Niekłania Wielkiego.

Na zdjęciu: zawodnicy z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin

Reprezentacja Koneckiego Klubu Karate Kyokushin liczyła 17 zawodników. Punktowane miejsca w swoich kategoriach zajęli:
Trzecie miejsce – Wiktor Białecki – Chłopcy Dzieci (2009 – 2010) Kumite – 35 kg

Na zdjęciu (od lewej): „srebrna” Alicja Kośka, opiekun Marcin Kij, „złota” Wiktoria Czyżewska oraz Natalia Więckowicz.

Konecka Sekcja Karate przywiozła dwa medale, które zdobyły: Wiktoria Czyżewska – złoto oraz Alicja Kośka – srebro. Blisko medalu była także Natalia Więckowicz. Pierwszą walkę wygrała, w drugiej niestety po dogrywce sędziowie pokazali na jej przeciwniczkę.

Z sekcji z Niekłania Wielkiego wystartowało pięcioro zawodników, czworo z nich zdobyło cenne krążki. Srebrny medal wywalczyła Ola Domagała, a brązowe wywalczyli: Julia Domagała, Szymon Zych i Dominika Lisowska.

Na zdjęciu: zawodnicy z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim