REKLAMA

Konecczanie w obronie sądów i konstytucji ponownie protestowali [wideo, zdjęcia]

W sobotę wieczorem, dokładnie o godzinie 21.00 pod Sądem Rejonowym w Końskich przy ulicy Iwo Odrowąża odbył się kolejny protest przeciw reformie sądownictwa. Tym razem wzięło w nim udział około 80 osób. To trzy razy więcej niż dzień wcześniej.

REKLAMA

Początkowo pod sądem zebrała się grupa około 60 osób, ale przez kolejne minuty dołączały do niej kolejni, pojedynczy demonstrujący. Spotkanie rozpoczęła dr Hanna Dębska od odczytania fragmentów Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Dotyczyły one głównie wolności i swobód obywatelskich, a także uprawnień i obowiązków związanych z zawodem sędziego.

Uczestnicy protestu wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a następnie chętni mogli zabrać głos. Z tej możliwości skorzystali: mecenas Jan Nowak (zwrócił on uwagę na to, że po prostu nie wypada w mieście, z którego pochodzi Stanisław Małachowski jeden z twórców Konstytucji 3 Maja nie bronić obecnej Konstytucji RP); Ewa Panasiuk –„Panie Kaczyński, ja zdradziecka morda, gorszy sort niż pan z Żoliborza inteligent, barbarzyńca jak pan na nas mówi – mówimy panu nie. Dosyć tego, wyjdź pan z tej swojej nory i pokaż się pan narodowi” ; Lech Gąszcz –„Proszę Państwa. Mamy sąsiadów, kolegów, znajomych i tak dalej. Porozmawiajmy z nimi. Niech każdy z nas przyprowadzi jednego to będzie nas dwa razy tyle, jeżeli dwóch to będzie nas trzy razy. Od tego musimy zacząć!” ; Monika Krawczyk (odczytała sobotnie wystąpienie Lecha Wałęsy, które ten wygłosił tego samego dnia w Gdańsku).

REKLAMA

Protestujący zapowiedzieli, że również w niedzielę o godzinie 21.00 spotkają się pod Sądem Rejonowym w Końskich przy ulicy Iwo Odrowąża.

Szczegółową relację z sobotniego protestu możecie Państwo zobaczyć w materiale wideo.

Zdjęcia:

REKLAMA

8 thoughts on “Konecczanie w obronie sądów i konstytucji ponownie protestowali [wideo, zdjęcia]

 1. Drodzy Państwo wykształceni i inni uczestnicy „protesu”,
  Pomijajam powód dla którego pojawiliście się pod sądem, ale to jaki SYF zostawiliście po sobie, to przechodzi ludzkie pojęcie. Sprzątajcie swoje brudy po tej pożal się Boże obronie demokracji. Wszyscy powinniście dostać mandaty za zaśmiecanie miasta.

 2. Do Mat: Niestety nie masz racji !!! Nikt nie broni odczytywać z „y”, ale po co zabierasz głos, jeżeli jesteś w błędzie:
  – W mianowniku dopuszczalna jest tylko jedna: Rzeczpospolita
  natomiast od dopełniacza można już odmieniać dwie formy: np. Rzeczypospolitej lub Rzeczpospolitej
  ZOBACZ SOBIE PISOWNIĘ CHOĆBY W KONSTYTUCJI RP!

 3. Protest protestem, że żenujący to każdy widzi, ale występ Pani Moniki Krawczyk genialny, oceniam na jakieś 2 promile, bo widać i słychać, że tuż po spożyciu. Pomijam już fakt piastowanego stanowiska. Syn miał ubaw. Gratuluje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *