REKLAMA

Konecczanki wyróżnione przez marszałka na sportowej gali [zdjęcia]

W grudniu w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono prawie 300 nagród dla ludzi związanych ze sportem z naszego województwa. Wyróżniono również dwie konecczanki: Beatę Kij oraz Alicję Kośkę.

REKLAMA

Beata Kij oraz Alicja Kośka z wyróżnieniami od marszałka

Gala była podsumowaniem roku sportowego 2018. W trakcie uroczystości nagrody otrzymali sportowcy w różnych kategoriach wiekowych, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, młode talenty, szkoleniowcy i działacze, kluby i związki sportowe, samorządy lokalne oraz organizatorzy różnych imprez sportowych.

Wyróżnienia Marszałka Województwa Świętokrzyskiego otrzymały również dwie konecczanki. Beata Kij – trener koneckiej sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin; nagrodzona za wybitne dokonania i wyniki zawodników oraz ich wysokie lokaty zajmowane na arenie międzynarodowej i krajowej, a także jej zawodniczka, srebrna medalistka Mistrzostw Europy w 2018 oraz multimedalistka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów karate kyokushin – Alicja Kośka. Nagrody wręczali Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Łukasz Korus, który reprezentował Annę Krupkę, wiceministra sportu i turystyki.

REKLAMA

„Jest nam naprawdę niezmiernie miło, że zostałyśmy wyróżnione przez Urząd Marszałkowski. Cieszymy się, że nasza ciężka praca jest doceniana przez urzędników – w dodatku na szczeblu wojewódzkim. Takie wyróżnienia są nie tylko miłe, ale dają zawodnikom i ich młodszym stażem kolegom/koleżankom, którzy dopiero zaczynają – dodatkową porcję motywacji” – powiedziała Beata Kij.

Zdjęcia (foto. Beata Kij):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *