Konecka Liga Siatkówki 2016 rozpoczęła rozgrywki [zdjęcia]

Inauguracyjną kolejkę jesiennej edycji Koneckiej Ligi Siatkówki najlepiej podsumowuje znane z bajki Krasickiego porzekadło: Miłe złego początki.

Najdobitniej przekonali się o tym Centralni, którzy mecz z Volley Żelazny zaczęli od prowadzenia 7 : 0, by przegrać nie tylko I seta, ale i całe spotkanie. Pokonanym trzeba jednak oddać, że walczyli jak lwy, a to czego dokonali w czwartym secie, gdy przegrywali 0 : 10, a mimo to wygrali, zasługuje na najwyższe uznanie.

Konecka Liga Siatkówki 1

Drużyną, która lepiej weszła w mecz było też Kansas Kazanów (prowadzenie 10 : 5), ale i w tym przypadku zwycięstwo należało do przeciwnika. Zanim jednak zawodnicy Fair Play unieśli ręce w geście zwycięstwa musieli wylać sporo potu, bowiem Kansas nie zamierzało tanio sprzedać skóry. O wszystkim przesądził długi, emocjonujący czwarty set, a największy udział w zwycięstwie Fair Play miał obdarzony potężnym uderzeniem Paweł Świątek.

Zespołem, który mimo przewagi na początku pierwszego i drugiego seta, zszedł z boiska pokonany była również dowodzona przez Jakubów: Sobasia i Raka – Amarena. Mimo ambitnej postawy młody team musiał uznać wyższość doświadczonej ekipy Jarecki Team, w której pierwsze skrzypce grał kapitan – Jarosław Redliński.