REKLAMA

Konecka Pływalnia Miejska zaprasza na szereg imprez [wideo]

Już w najbliższą sobotę tj. 13 maja na Pływalni Miejskiej w Końskich odbędzie się II Konecki Maraton Pływacki. Zapisywać można się w kasie basenu. Najbliższe tygodnie to też szereg innych imprez organizowanych przez władze pływalni. 

REKLAMA

Pierwsza edycja maratonu odbyła się w 18-ste urodziny Pływalni Miejskiej w Końskich. Wtedy drużyny w nim uczestniczące w godzinę przepłynęły 23 kilometry i 100 metrów. Spróbujmy pobić ten rekord! O maratonie, ale i o innych atrakcjach przygotowanych przez basen na najbliższe tygodnie porozmawialiśmy z dyrektorem obiektu Andrzejem Mijasem.

tkn24.pl: W najbliższych dniach, w najbliższych tygodniach odbędzie się kilka inicjatyw organizowanych przez Pływalnię Miejską w Końskich, część z nich związana jest z Dniem Dziecka. Co się będzie działo?

REKLAMA

Andrzej Mijas: Pierwszą taką imprezą będzie II Konecki Maraton Pływacki, który odbędzie się w sobotę o godzinie 12.00. Od godziny 11.00 będzie można już przyjść i troszeczkę się rozpływać. Tradycją zeszłego roku organizujemy ten maraton dla wszystkich chętnych osób umiejących pływać. Będziemy starać się bić rekord ustanowiony w zeszłym roku. Chodzi o dystans przepłynięty w czasie jednej godziny przez wszystkich uczestników maratonu na sześciu torach pływackich u nas. 

tkn24.pl: Na tę imprezę mogą zgłaszać się osoby indywidualne, czy tylko bierzecie pod uwagę drużyny? 

A. Mijas: Oczywiście mogą osoby indywidualne i takie zapraszamy bardzo serdecznie. Będą też drużyny zorganizowane. Mam nadzieję, że koneckie szkoły średnie. Będzie reprezentacja Wodnika, będzie też nasza – pracowników, ja pewnie też popłynę. Oczywiście osoby niezrzeszone też będą miały swój tor. 

tkn24.pl: Co poza maratonem? 

A. Mijas: 26 maja o godzinie 13.00 odbędzie się festiwal Kinder Sport, czyli Wielkie Święto Radosnego Pływania. To taka impreza skierowana do dzieci klas 1-3. Będą organizowane różne konkurencje, gry i zabawy w wodzie. To będzie coś nowego, czego w Końskich nie było. Mam nadzieję, że to będzie przy dużej aktywności dzieciaków. Serdecznie zapraszam. Kolejna impreza to 3 czerwiec o godzinie 12.30 i to będzie Dzień Dziecka tradycyjnie organizowany we współpracy z Wodnikiem Końskie. Zapraszamy tu przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych. To nie wszystko, ponieważ zaraz na drugi dzień jeżeli aura nam będzie sprzyjała to mamy również pierwszy raz organizowany przez pływalnię spływ kajakowy. To jest taka impreza skierowana do dzieci i rodziców. Wszyscy, którzy są naszymi klientami, ale i Ci którzy nie są a chcieliby uczestniczyć mogą się zgłosić. Zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa. Pływalnia jako organizator postara się to spiąć w takie ramy by każdy kto się zgłosi mógł zapewnić sobie miejsce, będzie miał swój kajak. My rozpoczniemy tę imprezę, zorganizujemy ognisko. Każdy kto był na spływie to wie, że to jest bardzo atrakcyjna rzecz tylko musi być pogoda. 4 czerwiec rano wyruszamy. 

tkn24.pl: I jeszcze jedna czerwcowa impreza…

A. Mijas: Tak to będą zawody pływackie naszej tutaj szkoły pływania. One wieńczą sezon, bo dzieci przez dwa semestry uczą się pływać i postaramy się zobaczyć w formie zabawowej czego się już nauczyły, a ja wierzę, że sporo, bo intensywnie pracowały. Dzieci jest sporo, bo osiemdziesięcioro, więc to też będą duże zawody. 

O szczegóły wszystkich wspomnianych wydarzeń należy pytać pracowników kasy basenu. Można też dzwonić pod numer 41 372 90 60. Nowością w ofercie koneckiego basenu są też zabawowe weekendy. W każdą sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do 17.00 na tafli wody ustawiany jest tzw. wodny plac zabaw. To zachęta do przychodzenia w tym czasie na pływalnię całymi rodzinami.

Pływalnia zaprasza na szereg imprez.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *