REKLAMA

Konecka Sekcja Karate zdobywa medale w Ząbkach [zdjęcia]

W sobotę (16 września) w miejscowości Ząbki koło Warszawy odbyła się Gala Kyokushin Cup 5. Udział w niej wzięła Konecka Sekcja Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin. 

REKLAMA

Foto. Medalistki z trenerką Beatą Kij

Galę zorganizował Klub Sportów Walki KYOKUSHIN z Sensei Marcinem Sieradzkim oraz Klub Sportów Walki BUSHI – Dojo Paweł Juszczyk. Z Koneckiej Sekcji Karate wystartowały 3 osoby: Wiktoria Czyżewska, Sandra Kosierkiewicz oraz Alicja Kośka. „Tak mała liczba osób, wynika z faktu, że dopiero co wznowiliśmy treningi po wakacyjnej przerwie, a gala stała na wysokim poziomie, dlatego pozwoliłam na start tylko tym osobom, które regularnie trenowały przez całe wakacje” – tłumaczy trenerka sensei Beata Kij.

REKLAMA

Wszystkie dziewczęta z koneckiego klubu, które przystąpiły do rywalizacji, stanęły na podium. Alicja Kośka i Wiktoria Czyżewska wywalczyły złote medale, a Sandra Kosierkiewicz srebrny.

„Na bardzo duże wyróżnienie, zasługuje Wiktoria Czyżewska. Stoczyła najwięcej walk – trzy, i wszystkie trzy wygrała przed regulaminowym czasem, przez Ippon. W jej kategorii, walka miała trwać 2 minuty. Pierwszą walkę wygrała w ciągu 25 sekund, drugą w 48, a trzecią w 33 sekundy. Chciałabym przy okazji podziękować mężowi Marcinowi, który w bardzo dużym stopniu przyczynił się do tego zwycięstwa, gdyż Wiktoria trenuje również pod jego opieką. Brawa należą się też pozostałym dziewczętom” – mówi Beata Kij.

Zdjęcia (archiwum Konecka Sekcja Karate):

REKLAMA