REKLAMA

Konecki Hufiec Pracy z sukcesami w wojewódzkim konkursie [zdjęcia]

Jakiś czas temu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach odbył się Wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”. Wzięli w nim udział uczestnicy z 13-5 Hufca Pracy w Końskich.

REKLAMA

Tegoroczna edycja konkursu obejmowała rywalizację w następujących zawodach: kucharz, fryzjer, stolarz oraz konkurs w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy. W kategorii „stolarz” do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała się dwuosobowa drużyna z 13-5 Hufca Pracy w Końskich.

REKLAMA

W kategorii „fryzjer” zwyciężyła Anna Gołosz z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach. Komisja konkursowa przyznała także dwa II miejsca (ex aequo) dla Marzeny Prusickiej z 13-1 Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie oraz Żanety Jaros z 13-5 Hufca Pracy w Końskich.

W kategorii „kucharz” zadaniem uczestników było przygotowanie gołąbków bez zawijania z kaszą na sypko. W tej konkurencji I miejsce zajęła reprezentacja młodzieży z OSiW Starachowice – Aleksandra Sikora i Damian Kempik. II miejsce zajęli uczestnicy z 13-5 HP Końskie (Irmina Dobiszewska i Patryk Sutowicz), a III miejsce drużyna z 13-1 ŚHP Jędrzejów (Karolina Grzelec i Jakub Lubiński).

Konkurs w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy, obejmował test składający się z 50 pytań. Największą wiedzą z zakresu BHP wykazała się Katarzyna Wiśniewska z 13-5 HP Końskie, która zdobyła imponujący wynik 48 punktów na 50 możliwych. II miejsce zajęła Elwira Sadowska z 13-1 HP Skarżysko-Kamienna, a III miejsce Patrycja Wiecha z OSiW Starachowice. Konkurs w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy organizowany był we współpracy z Okręgową Inspekcją Pracy w Kielcach.

Osoby, które zajęły I miejsce w każdej z powyższych kategorii konkursowych będą reprezentowały Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP na Ogólnopolskim Konkursie Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy, który odbędzie się w dn. 14-17 maja w Pasłęku oraz w dn. 8-11 maja w  Wasilkowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *