REKLAMA

Koneckie Bistro zaprasza na pyszne dania i pizzę [zdjęcia]

W 2014 roku Anna i Rafał uruchomili w koneckim Parku Miejskim restaurację Altana Parkowa. Po trzech latach niezwykłej popularności tego miejsca postawili na rozwój i otworzyli Bistro Krakowska 38. Chcemy opowiedzieć Państwu więcej o tych miejscach. 

REKLAMA

„Gastronomię ja po prostu pokochałem. Wcześniej pracowałem w wielu lokalach, na wielu kuchniach w Końskich oraz poza naszym miastem. Ruszając z Altaną Parkową wspólnie z Anią po prostu zaczęliśmy realizować nasze marzenie.” – mówi nam pan Rafał Brzechwa.

REKLAMA

Otworzenie Bistra, które mieści się na rogu ulicy Krakowskiej i Kazanowskiej w Końskich nie oznacza dla właścicieli wygaszenia Altany Parkowej. –„Altana Parkowa w okresie wiosenno-letnim, być może już od marca, być może od kwietnia będzie normalnie funkcjonować… i tak do późnej jesieni. Bistro Krakowska to z kolei projekt całoroczny, ale chcemy zapewnić, że jakość dań, pizzy jest w obu miejscach dokładnie taka sama. Robią je Ci sami ludzie z takich samych dobrych produktów.” – tłumaczy nam Anna Pluta, współwłaścicielka restauracji.

Anna i Rafał starają się by w Altanie oraz w Bistro klienci czuli się jak w domu.

Co ważne – w Bistro Krakowska 38 znajdziemy nie tylko pizzę jak miało to miejsce w Altanie. Zamówić można też ogromne 80 centymetrowe zapiekanki, przystawki (tatar, śledź, caprese), sałatki, drugie dania, makarony i desery. Właściciele chcą coraz mocniej stawiać na menu obiadowe, stąd też codziennie inne danie dnia w bardzo atrakcyjnej cenie. Na takie dania dnia składa się zupa oraz drugie danie, a ta forma promocji funkcjonuje od poniedziałku do piątku.

Od czasu do czasu, w tak zwane strategiczne weekendy – np. święta w Bistro Krakowska znajdziemy Menu Weekendowe. –„To są specjały z różnych kuchni, które pojawiają się u nas tylko na kilka dni, również w atrakcyjnych cenach. W niektóre weekend serwujemy także dziczyznę i jest to niewątpliwie propozycja dla prawdziwych smakoszy.” – opowiada nam Rafał Brzechwa.

Poniżej możecie zobaczyć dania z dziczyzny serwowane w niektóre weekendy w Bistro Krakowska:

Oczywiście wszystkie pozycje z menu (znajdziecie je poniżej) można zamówić do siebie do domu –  lokal prowadzi regularny dowóz. Oprócz jedzenia do Bistro można przyjść także na piwo, czy kieliszeczek czegoś mocniejszego. Restauracja w najbliższych dniach wprowadzi także wina, a tym samym będzie w niej można skosztować już każdy rodzaj alkoholu.

Bistro ma być też miejscem na imprezy. 

Od niedawna w lokalu funkcjonuje druga, naprawdę duża sala. Wchodząc po schodach na górę docieramy do sali bankietowej, w której śmiało mogłoby bawić się kilkadziesiąt osób. –„To miejsce, w którym już organizujemy spotkania firmowe, bankiety, czy chrzciny. Mogą się tam odbywać przeróżne imprezy i po to tę salę przygotowaliśmy. Moim marzeniem jest, by kiedyś móc tam organizować kameralne koncerty. Nasi goście mogliby przy lampce wina, jedząc coś dobrego, wsłuchiwać się w piękną muzykę. Będziemy dążyć do tego, by Bistro mogło spełniać też taką kulturalną rolę” – wyjawia właściciel.

Pozostając przy imprezach to warto wspomnieć, że kontaktując się z lokalem można zamówić pełen catering na swoje wydarzenie, które chcemy zorganizować w domu, czy firmie. Bistro Krakowska oraz Altana Parkowa to także możliwość oglądania sportu w większym gronie. Właściciele wykupują prawa do pokazywania największych imprez – między innymi podczas Euro 2016 wyświetlali większość spotkań piłkarskich w Altanie, podczas nadchodzącego Mundialu w Rosji futbolowe show będzie można oglądać w obu lokalach. W Altanie Parkowej korzystając z ogródka, a w Bistro także na dużej sali. Już teraz wspólnie z właścicielami zapraszamy Państwa na te emocje.

By zamówić jedzenie do domu, zarezerwować stolik i dopytać o szczegółową ofertę należy kontaktować się z restauracją pod numerem telefonu: 798 748 012.

Bistro Krakowska 38 – Końskie, ulica Krakowska 38 (róg z ulicą Kazanowską), czynne codziennie od 12 do ostatniego klienta. tel. 798 748 012. Facebook: Bistro Krakowska 38 

Altana Parkowa – czynna w okresie poza zimowym, także do ostatniego klienta. Tel. 41 372 45 68 / 798 748 012. Facebook: Altana Parkowa

Menu (kliknij by powiększyć): 

Zdjęcia: 

artykuł sponsorowany

REKLAMA
REKLAMA