REKLAMA

Koneckie SLD pręży muskuły przed wyborami samorządowymi [wideo, zdjęcia]

Na spotkaniu noworocznym powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej pojawiło się ponad 120 osób. Wszyscy oni deklarowali dobre nastroje w roku wyborczym oraz wsparcie dla lidera tego ugrupowania Roberta Plecha w walce o fotel burmistrza Końskich. 

REKLAMA

Wśród gości noworocznego spotkania zorganizowanego przez Plecha znaleźli się między innymi: były europoseł, a obecnie wiceszef SLD w Polsce konecczanin Andrzej Szejna; Artur Pejas – kandydat SLD na prezydenta Skarżyska-Kamiennej, burmistrz Radoszyc Michał Pękala, wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha, radna miejska w Końskich Regina Maciejczyk wraz z przedstawicielkami koneckich „Amazonek”; Zbigniew Kowalczyk – przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich, Henryk Popik – były burmistrz Końskich; Adam Sosnowski – były poseł, były wojewoda świętokrzyski; Andrzej Nieszpaur – przewodniczący Związku Weteranów i Rezerwistów koła w Końskich.

Ten ostatni wręczył liderowi SLD w naszym regionie specjalny dziękczynny grawerton za pomoc w prowadzeniu koła. Z wysokiej frekwencji i dobrych nastrojów wśród członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej cieszyli się Robert Plech oraz Andrzej Szejna.

REKLAMA

„Jestem bardzo szczęśliwy, że zawsze na tych naszych spotkaniach jest dużo osób. Dzisiaj jest wyjątkowo dużo, bo grubo ponad 120. Bardzo się cieszę, bo to znaczy, że środowisko jest cały zintegrowane, chcemy się spotykać i najważniejsze jest to, że takie spotkania służą wymianie poglądów, odświeżeniu starych znajomości i wysłuchaniu tego co potrzebne jest naszej lokalnej społeczności w gminie i powiecie. Dzisiaj tutaj nie będzie bojowo. To jest spotkanie grona przyjaciół związanych z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, ale nie tylko bo są osoby i różne stowarzyszenie, z którymi zawsze współpracujemy. To spotkanie typowo ponadpokoleniowe, na którym chcemy wymieniać swoje doświadczenia, spostrzeżenia. Są przedstawiciele wszystkich gmin, kilku organizacji i zapowiada się owocna dyskusja.” – mówił nam przed rozpoczęciem spotkania Robert Plech, lider SLD w regionie.

Andrzej Szejna mówił o potrzebie zmiany Polski i regionu.

„Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, że w mojej rodzinnej miejscowości tyle osób chce się zebrać nie po to by uprawiać politykę a by się zebrać w gronie przyjaciół. Oczywiście już za kilka miesięcy mamy wybory samorządowe i pewnie to też jest element mobilizujący. Wielokrotnie mówiono, że lewica albo się rozpada albo ma problemy, a okazuje się, że lewica dzisiaj wyrasta na główną opozycję – choć poza parlamentarną w Warszawie – to w samorządach na główną opozycję wobec rządzących. W Końskich wobec koalicji w powiecie, czy wobec pana burmistrza. W województwie wobec PSL-Platformy Obywatelskiej, w kraju wobec PiS. Wydaje mi się, że to jest najlepsze alternatywa dla Polski i chyba wszyscy odczuwają, że kiedy czy to w województwie, powiecie, gminie, czy kraju rządził Sojusz Lewicy Demokratycznej to było chyba najlepiej, najmądrzej… a przede wszystkim normalnie.” – powiedział nam na wstępie Andrzej Szejna, wiceszef struktur SLD w kraju.

Na wstępie spotkania miał miejsce blok oficjalnych wystąpień. Głos zabrał Robert Plech, który poprosił wszystkich działaczy partii o jedność i wzmożoną pracę w nadchodzącym roku, potem o potrzebie zmiany kraju i regionu mówił Andrzej Szejna. Następnie o mikrofon poprosił burmistrz Radoszyc Michał Pękala. Włodarz zaprosił do siebie byłego burmistrza Końskich Henryka Popika oraz Roberta Plecha. Popika wskazał jako wzór menadżera, pod którego wodzą Końskie się rozwijały. Następnie skrytykował on obecną sytuację twierdząc, że w tej chwili w Końskich głównie się planuje, a nie realizuje. Na koniec Pękala przedstawił Plecha jako tego, który może zmienić oblicze miasta. Zadeklarował też pomoc dla niego na burmistrzowskim stanowisku od drużyny, którą zbudował przy radoszyckim Urzędzie Miasta i Gminy.

Potem głos zabrał Henryk Popik.  Po nim głos zabrał jeszcze były poseł, starosta konecki i wicewojewoda świętokrzyski Adam Sosnowski.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA