REKLAMA

Konkurs plastyczny dla osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza do zgłaszania prac plastycznych w ramach konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”.

REKLAMA

Oddział Świętokrzyski PFRON po raz XVI organizuje konkurs plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Udział w rywalizacji mogą wziąć uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej z woj. świętokrzyskiego. Każda placówka może wystawić po 2 prace konkursowe, a każda z nich może być wykonana przez maksymalnie 3 osoby.

Kategorie i techniki wykonania prac:
– Malarstwo i witraż (akwarela, pastela, gwasz, olej, itp., na dowolnym podłożu np. płótno, papier, tkanina, szkło, płyta),
– Rysunek i grafika (rysunek – ołówek, węgiel, piórko, mazak, techniki powtarzalne np. drzeworyt i linoryt),
– Rzeźba kameralna i płaskorzeźba (w drewnie, ceramice, kamieniu i technikach mieszanych),
– Tkanina i aplikacja (hafty wykonane różnorodną techniką, gobeliny, makaty),
– Fotografia i film (fotografia i film cyfrowy).

REKLAMA

Prace ocenia Centralna Komisja Konkursowa powołana przez prezesa zarządu PFRON, która zbierze się 4 września 2018, by następnie podczas uroczystej gali (10 września 2018 w kieleckim WDK) ogłosić listę laureatów zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego konkursu. Placówki, które zakwalifikują się do etapu ogólnopolskiego konkursu mają szanse na nagrody pieniężne:
I miejsce: 6 000 zł
II miejsce: 5 000 zł
III miejsce: 4 000zł
Nagrody te mogą zostać wykorzystane na dowolny cel związany z rehabilitacją społeczną uczestników lub mieszkańców.

Ostatecznym terminem składania prac konkursowych jest 31 sierpnia 2018 i będą brane pod uwagę tylko te, do których jest dołączony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie funduszu.  Miejsce składania prac: Oddział Świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w Kielcach przy alei IX wieków Kielc 3. Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *