REKLAMA

Końskie: 276 osób przeszło szkolenia komputerowe. Szkoły dostały laptopy! [wideo, zdjęcia]

W ramach projektu „NOWA ERA KOMPUTERA – poprawa umiejętności korzystania z Internetu, e-usług” 276 osób z gminy Końskie przeszło szkolenia komputerowe. Na ten cel gmina pozyskała 147 tysięcy 840 złotych. Po projekcie w naszym regionie pozostały środki stałe – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich oraz Szkoła Podstawowa z Modliszewic otrzymały komputery, które służyły uczestnikom szkoleń. 

REKLAMA

„Beneficjentem projektu jest gmina Końskie, a grupami docelowymi mieszkańcy gminy Końskie. Osoby powyżej 25 roku życia, które chciały nabyć lub poszerzyć swoje umiejętności w zakresie posługiwania się komputerem i wykorzystywania internetu jako źródła wiedzy i informacji. Projekt był realizowany od 1 września 2018 roku do 20 marca 2019 roku” – mówiła podczas konferencji kończącej działania Krystyna Milczarek, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich.

Uczestnicy szkoleń brali udział w takich modułach jak: rodzic w internecie, moje finanse i transakcje w sieci, mój biznes w sieci, tworzę własną stronę internetową, kultura w sieci. W warsztatach dominowały osoby w wieku 44-64 lata. –„Dla nas wszystkich, dla przedstawicieli władz samorządowych Miasta i Gminy, dla nieobecnego p. burmistrza Obratańskiego, który prosił by przekazać podziękowania dla uczestników za udział w projekcie. To dla nas bardzo ważne wydarzenie z wielu powodów – wymiar edukacyjny w odniesieniu do uczniów z naszych dwóch szkół. To istotne, bo pozyskanie nowego sprzętu, zapoznanie się z nowymi technologiami pozwala na rozwój intelektualny i zdobywanie w przyszłości kolejnych szczytów wiedzy. Drugi wymiar, który jest bardzo istotny to fakt, że tak olbrzymia ilość osób wzięła udział w tym projekcie. Szczególne podziękowania dla wszystkich dyrektorów placówek, szkół z terenu gminy, którzy potrafili i zechcieli sami uczestniczyć w projekcie, ale i chcieli aktywizować swoje środowisko na rzecz projektu.” – mówił obecny na konferencji wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Podczas gali kończącej projekt podsumowano wszystkie działania oraz przekazano komputery z funkcją tabletu, na których szkolili się uczestnicy do koneckich szkół. Podstawówka z Modliszewic otrzymała dwanaście urządzeń, konecka „dwójka” trzynaście. Ich odbioru z rąk burmistrza Jasińskiego dokonali dyrektorzy: Jacek Szmit i Barbara Makuch.

Dodajmy, że wszyscy przeszkoleni w ramach projektu otrzymali specjalne certyfikaty.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *